Po reprezentační pauze zpátky na led! Olomouc vyráží do Litvínova

Martin Vavruša, Zuzana Spurná
O L O M O U C – Reprezentační pauza je u konce a Kohouty tak čekají ještě poslední dvě utkání před Vánoci. Za tím prvním vyrazí ve středu do Litvínova, kterému se v letošním ročníku příliš nedaří a potácí se na třináctém místě. Mora tak může navázat na vítězství z posledního zápasu před přestávkou, kdy si poradila s Libercem 4:1. Pokusí se o to už ve středu v 17:30.

Extraliga se minulý týden dočkala krátké přestávky kvůli zápasům reprezentace, Kohouti si tak mohli několik dní aspoň trochu odpočinout a nabrat nové síly. „Bylo nás celkem dost nemocných, nachlazených, měli jsme nějaká drobná zranění, takže jsme se přes přestávku dali dohromady a doufám, že v Litvínově vyběhneme v plné síle,“ těšil se zpátky do zápasového tempa Petr Strapáč.

Po minulé reprezentační pauze Kohouty čekala dlouhá šňůra zápasů, ve kterých se jim sice dařilo bodovat, ale nikdy to nebylo za tři body. „Bylo to asi osm zápasů, což je docela dlouho, ale důležité bylo, že jsme ty body pořád sbírali. Určitě však potřebujeme vyhrávat za tři body a udržet se tam kde jsme,“ věděl olomoucký útočník.

⇒ Útočník Petr Strapáč

Strapáč před několika zápasy vypadl z olomoucké sestavy kvůli nemoci, na začátku prosince se ale vrátil a zatím se zdá být spokojený. „Čtrnáct dní jsem bral antibiotika. Měl jsem zánět průdušek, takže jsem čekal, že to bude horší. Paradoxně jsem odpočatý, cítím se dobře. Takže zatím musím zaklepat, všechno drží, žádná zranění. Doufám, že to tak bude i pokračovat,“ usmíval se hráč s jednačtyřicítkou na drese.

K dalšímu utkání zamíří Kohouti na led Litvínova, se kterým letos změřili síly dvakrát, s vyrovnanou bilancí jedno vítězství a jedna porážka. „Oproti začátku sezóny se Verva zvedla a doma bude určitě nepříjemná. V prvním zápase jsme hráli výborně, bylo to podruhé v řadě, kdy jsme neinkasovali. V domácí odvetě nám ale utekly první tři minuty, napadalo nám to tam, a Litvínov potom hrál, co potřeboval. My jsme jen bušili do plných a gól jsme dali asi minutu před koncem, takže už to nic neřešilo. Také tentokrát to určitě bude těžký zápas. Důležité bude nenechat si utéct začátek a hrát celých šedesát minut. Potom si můžeme odvézt nějaké body,“ uvažoval ostravský rodák.

Po utkání v Litvínově čeká Hanáky ještě jeden zápas, v pátek, dva dny před Vánoci, a poté se vrátí na led už 26. prosince. Volno je tak přes vánoční svátky příliš nečeká. „To už je taková klasika, že o Vánocích je to nejvíce nabité. Údajně tam chodí více diváků, takže holt to bereme tak, jak to je. Na Štědrý den máme volno, nějak to oslavíme, a pak už to jede. Ale myslím, že už jsou na to všichni zvyklí,“ popsal vánoční shon hokejisty Petr Strapáč.

Z KABINY SOUPEŘE: Trápení Litvínova pokračuje

Verva letošní sezónu nezačala špatně a v prvních dvou utkáních na domácím ledě dokonce neinkasovala ani jedenkrát. Potom šly ale její výkony dolů a v devíti zápasech v řadě utrpěla porážku. Ani poté se výkony Severočechů nezvedly a neustále se střídající vítězství a porážky srazily Litvínov až na dno tabulky.

Problém Severočechů spočívá především v nízké produktivitě. Nejlepší střelec týmu, Jakub Černý, se dokázal prosadit jen sedmkrát. Ještě o jednu branku méně má na kontě nejproduktivnější hráč Litvínova, Viktor Hübl, který dosud nasbíral sedmnáct bodů. Velkou oporou je však brankář Michael Petrásek, který je v tabulce šestý podle procentuální úspěšnosti, neboť zastavil 92,12 % puků, které letěly na jeho branku.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Radim Rulík
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (6011)
Poslední utkání: Výhra na Spartě 6:3