Po týdenní pauze zpět do víru dění! Do Olomouce přijíždí Vítkovice

Martin Vavruša
O L O M O U C – Po utkání v Hradci Králové měli Kohouti na odpočinek pět dní a teď jsou připraveni postavit se dalšímu týmu! Nebudou to mít ale vůbec jednoduché, protože na jejich led zavítají Vítkovice, jež v dosavadním průběhu Tipsport extraligy nezískaly tři body jen proti Plzni, které podlehly v prodloužení. Před Hanáky tak stojí velký úkol postavit před Rideru zeď, kterou soupeř nepronikne, a uhájit tři body na svém ledě. Podaří se jim to? To se uvidí už v pátek v 17:00.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Petr Strapáč

Minulý víkend sehráli Kohouti hned dvě utkání, z nichž si však odnesli pouze bod. Nejprve vybojovali remízu s Kometou Brno, poté podlehli Hradci Králové 1:4. „Zápas s Hradcem nám celkově nevyšel podle představ. První třetinu jsme ještě fyzicky zvládli, ale potom začal hrát Mountfield agresivně, napadal nás, a po tom sobotním zápase s Brnem už nám asi trochu chyběly fyzické síly. Na druhou stranu je pravda, že tři góly, co jsme dostali, přišly po našich individuálních chybách, když jsme neměli pokryté hráče. Na tom chceme více zapracovat a proti Vítkovicím získat tři body,“ vracel se k nedělnímu utkání Petr Strapáč.

Pro něj dva zápasy ve dvou dnech znamenaly začátek sezóny, úvodní střetnutí s Karlovými Vary a s Třincem musel kvůli zranění vynechat. „Nebylo to úplně jednoduché, ale bohužel takhle to letos je a musíme se s tím poprat. Aspoň budeme příští týden vědět, do čeho jdeme. Navíc bude výhoda, že to bude druhý zápas ve dvou dnech také pro Liberec, takže na tom budou oba týmy stejně. Je pravda, že po těch pěti týdnech, kdy jsem nehrál zápas, tak to nebylo úplně jednoduché, ale čím dřív do toho skočím, tak tím líp, a myslím si, že každý zápas už bude jenom lepší,“ vyhlížela lepší zítřky olomoucká jedenačtyřicítka.

⇒ Útočník Petr Strapáč

Po zranění už ale není ani památky a Strapáč se cítí fit na další zápas. V tom Hanáci přivítají Vítkovice, které zatím v každém zápase bodovaly. „Mají stejně dobrý start jako Litvínov, který nás čeká potom v neděli, takže to určitě nebude nic jednoduchého. Poslední roky je ale extraliga vyrovnaná a je úplně jedno, s kým se hraje. Ty zápasy rozhodují maličkosti a většinou je to o gól, takže si myslím, že to bude vyrovnané i tentokrát, a doufám, že to přetáhneme na naši stranu,“ řekl osmadvacetiletý útočník.

Ten po dlouhé roky sám oblékal dres ostravského týmu a v samotné Ostravě se také narodil. „První rok po příchodu do Olomouce jsem to ještě nějak pociťoval, ale teď už jsem tady třetím rokem a už jsme toho proti sobě odehráli dost. Určitě je to pořád můj mateřský klub, kde jsem vyrůstal a odehrál spoustu sezón, takže na to rád vzpomínám, ale teď jsem tady a chci předvést maximum a porazit Vítkovice,“ prozradil Petr Strapáč.

Z KABINY SOUPEŘE: Vítkovice v prvních zápasech vždy bodovaly

Vítkovice si v uplynulé sezóně nevedly vůbec špatně a základní část zakončily s dvaadevadesáti body na třetím místě. V play-off však narazily na pozdějšího mistra, Kometu Brno, a ačkoliv první zápas zvládly dovést do prodloužení, nakonec v sérii podlehly hladce 0:4.

Také letošní sezónu zatím mají dobře rozjetou a po úvodních čtyřech kolech se mohou těšit z deseti bodů. Plný počet nezískaly jen v posledním utkání s Plzní, kdy svému soupeři podlehly 1:2 v prodloužení. Největší zásluhu na tom nesou zřejmě nahrávači Peter Trška (1+3) a Rastislav Dej (0+4), kteří prozatím vedou bodování týmu. Nejlepší střelec Vítkovic a jediný z ostravského klubu, kdo už dal dvě branky, je Jakub Lev. Vzadu vše jistí Patrik Bartošák s úspěšností 95,92 % zásahů.

Přes léto hosté mnoha změnami neprošli, nejcitelnější ztrátou byl asi slovenský útočník Milan Bartovič, který odešel do Trenčína. Kromě toho v týmu skončili také Karol Sloboda, Lukáš Klok, Nick Malík a Patrik Urbanec. Na druhou stranu ale tým získal z Jihlavy dvojici obránců Erica de la Rose a Petra Šidlíka. Zadní řady vyztužil ještě Tomáš Černý ze Slovanu Bratislava. Útočné řady posílili plzeňský Jan Schleiss a Jaromír Pytlík ze Žďáru nad Sázavou.

Loni Kohouti narazili na Rideru celkem čtyřikrát, odnesli si ale jen dva body za vítězství z Vítkovic, kde utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V ostatních zápasech se radoval ostravský celek, a tak jim teď Hanáci mají hodně co vracet!

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Jakub Petr
Hala (kapacita): OSTRAVAR arena (9833)
Poslední utkání: Prohra s Plzní 1:2 v prodloužení