Po týdnu opět doma! Na Moravu zajíždí Kladno

Daniel Fekets
O L O M O U C - Hanáci se chystají na utkání 9. kola Tipsport extraligy. Po nepovedeném vystoupení v Liberci se chtějí vrátit na vítěznou vlnu. Utkání proti kladenským Rytířům začne v neděli 9. října netradičně v 16:45, zápas totiž bude vysílán stanicí ČT Sport. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Na páteční utkání v Liberci chtějí Hanáci rychle zapomenout. Ačkoliv se na konci druhé třetiny dokázali vrátit do zápasu, soupeři nakonec vysoko podlehli 2:6. „Neměli jsme dobrý vstup do utkání, naopak Liberec začal velmi dobře. Dostával nás pod tlak a my jsme prohrávali souboje. Pak jsme se chytli tím, že jsme dali dva góly, což nás trošku nastartovalo. Na začátku třetí třetiny jsme měli dobrý vstup, měli jsme tam i šanci z dorážky, kterou jsme ale neproměnili. Asi jsme si to za ten začátek nezasloužili, soupeři musíme pogratulovat,“ řekl asistent trenéra Boris Žabka.

⇒ Asistent trenéra Boris Žabka

Celé utkání pod Ještědem odchytala olomoucká stálice mezi třemi tyčemi Branislav Konrád. Nepřemýšleli trenéři, že by za nepříznivého stavu gólmany prostřídali? „Bavili jsme se o tom. Řešili jsme, jestli to udělat nebo ne. Nakonec rozhodlo to, že jsme dali dva kontaktní góly, takže jsme se zápasem chtěli udělat maximum, co se dalo. Bohužel na začátku třetiny jsme šanci neproměnili, což rozhodlo,“ doplnil.

Skvělý výkon na ledě Bílých Tygrů podal Jan Bambula. Olomoucký útočník na první branku Michala Kunce asistoval a o chvíli později dokonce sám skóroval v oslabení. Od trenéra si vysloužil chválu. „Honza byl stálicí v sestavě už loňskou sezónu. Podal výborný výkon, byl kvalitní na kotouči a měl dobrý pohyb. Ale není to jen o něm, těch hráčů tam je více,“ uzavřel Žabka.

To nejdůležitější o soupeři

Nyní se už Mora soustředí na Kladno, se kterým se utká poprvé v sezóně. Rytíři si během léta mohli oddechnout, poněvadž jejich roční azyl v Chomutově je už minulostí a Středočeši se mohli vrátit na domácí led. Zrekonstruovaný stadion v 1. kole přivítal silné Pardubice, kterým Kladno podlehlo po prodloužení. Poté si svěřenci koučů Burgera, Vejvody a Macha připsali bod v Liberci a výhry v Brně a s Hradcem Králové. Předposlední zápas měsíce září byl taktéž úspěšný, Kladno vyhrálo 2:1 po nastavené hrací době v Litvínově.

Rytíři však nyní nezažívají příjemné období. Doma s Třincem padli 1:2, následně 0:4 neuspěli v Mladé Boleslavi a stejným poměrem nestačili na Plzeň. Z posledních tří kol tedy vstřelili pouhou jednu branku. Produktivitu týmu vede Matěj Beran, jenž zapsal už pět gólů a jednu asistenci. Největší hvězda týmu, Tomáš Plekanec, zatím střelecky mlčí. V osmi zápasech nasbíral zkušený centr dvě asistence. Obrovskou oporou Kladna už v minulé sezóně byl zámořský brankář Landon Bow, který si zatím drží velmi solidní 92,12% úspěšnost zákroků.

Slavnou líheň několika českých talentů v létě opustili obránci Marek Baránek, Kyle Wood, Cody Donaghey, Jakub Suchánek a Zachar Arzamascev. Odešli i útočníci Vítězslav Bílek či Ondřej Machala. Do Litvínova zamířil produktivní Nicolas Hlava.

Kladno ale dokázalo přivábit několik zvučných posil. Ofenzívu posílil mistr světa z roku 2010 Jakub Klepiš, směr Kladno nabrali i Adam Brodecki z Finska a Albert Michnáč, který naposledy nastupoval za slovenský Prešov. Defenzívu vyztužili Lotyši Oskars Cibulskis a Kristaps Sotnieks, z finské Raumy přišel Ondřej Slováček. Brankář Bow má zároveň novou konkurenci v Adamu Brízgalovi.