Podaří se Kohoutům zdolat boleslavské Lvy i počtvrté v letošní sezóně?

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Extraliga míří do svého finiše a plecharéna bude hostit už jen tři zápasy její základní části. První z nich přijde na řadu hned v pátek, do Olomouce přijede Mladá Boleslav, která letos zatím nedokázala najít na Kohouty recept. Podaří se jí to na čtvrtý pokus, nebo se opět budou radovat Hanáci? Utkání začíná v pátek 1. 3. od 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Petr Kolouch

Kohouti v posledních zápasech jedou na vítězné vlně, ačkoli proti Karlovým Varům to dlouho nevypadalo dobře – od první třetiny Hanáci prohrávali a vyrovnat se jim podařilo až šest minut před koncem díky Vilému Burianovi. V prodloužení pak Jan Knotek rozhodl, že dva body zůstanou v Olomouci. „Bylo to hodně těžké utkání, které nám sebralo hodně sil. Ale naštěstí to pro nás mělo šťastný konec. Povedlo se nám to otočit, projevili jsme velkou vnitřní sílu. Jsme za to rádi,“ komentoval urputnou hokejovou bitvu Petr Kolouch.

⇒ Útočník Petr Kolouch

Karlovarské držel zejména jejich brankář, teprve 16letý Jan Bednář. Ten si proti olomouckým forvardům připsal 43 zásahů. „Sledoval jsem ho delší dobu. Věděl jsem, že tam chytal víc zápasů. Chytal parádně ani na něm nebyla vidět nějaká nervozita, možná až v závěru. Na to, že je mu 16 let, tak klobouk dolů,“ chválil mladíka Kolouch.

Sedmadvacetiletý forvard se přitom do hry vrátil po zranění, které utrpěl po zákroku zlínského útočníka Zdeňka Okála. Kolouch si ze střetu odnesl zlomený nos, otřes mozku a svalové zranění. Do zápasu tak nastoupil přesně po měsíci a jednom dni. „Abych pravdu řekl, nebylo to ideální,“ hodnotil své pocity ze hry. „První třetinu jsem se cítil dobře, ale pak začaly síly docházet a byl tam cítit ten deficit. Takže se budu muset snažit na sobě pracovat, abych to dohnal.“

Předchozí nucenou pauzu ostravský rodák využil ke splnění školních povinností – Petr Kolouch je totiž zároveň studentem Ekonomické fakulty Vysoké školy báňské v Ostravě. „Abych pravdu řekl, tak jsem se teď škole moc nevěnoval, protože ta doba rekonvalescence byla kratší. Nějaké zkoušky jsem stihl, ale budu to muset dohánět,“ prozradil hokejista.

V pátek se Hanáci podruhé za sebou představí na domácím ledě, tentokrát budou hostit Mladou Boleslav. „Liga jde do finiše. Každý potřebuje body. S Boleslaví máme pozitivní bilanci, třikrát jsme je porazili, tak věřím, že je porazíme i počtvrté,“ doufá útočník.

V přestávkovém programu utkání proti Mladé Boleslavi na vás čeká soutěž se společností SAMOHÝL MOTOR. Společnost SAMOHÝL MOTOR Olomouc se řadí mezi nejvýznamnější obchodníky s novými vozy značky ŠKODA. Aktuálně je najdete v Olomouci, Zlíně a Vsetíně. Samozřejmostí je i špičkový servis a značkový prodej ojetých vozů. Nezapomeňte v pátek chytat tenisáky! Do publika poletí klasicky tři a ti, kdo je chytí, budou soutěžit ve střelbě na bránu. A o co se hraje? Na vítěze čeká nový vůz ŠKODA Fabia na víkend s plnou nádrží!

Z KABINY SOUPEŘE: Mladá Boleslav bojuje o předkolo

Mladá Boleslav se aktuálně v tabulce nachází na 8. místě o dva body právě za Olomoucí. Středočechům se v posledních kolech moc nedařilo. Z posledních zápasů se jim povedlo vyhrát pouze nad Chomutovem (4:1) a Pardubicemi (5:2), naopak proti Spartě (0:1), Liberci (1:4) a Plzni (1:4) zaznamenali prohru. Bruslaře by mohla mrzet zejména porážka od Sparty, protože právě Pražané jsou jedním z jejich přímých konkurentů v boji o předkolo play-off. Mladá Boleslav se ve středu tabulky drží také ve většině týmových statistik, výrazný propad zaznamenává pouze v případě vyhraných vhazování, kterých má nejméně z celé extraligy (45,08 %).

Lídrem bodování je Michal Vondrka, který se svými 36 body za 14 branek a 22 asistencí uzavírá první desítku kanadského bodování celé soutěže. Druhým nejproduktivnějším mužem je Jakub Klepiš (10+20) a bronzová příčka patří Lukáši Žejdlovi (14+15). Vondrka s Žejdlem jsou zároveň nejlepšími střelci Bruslařů. A u prvně jmenovaného ještě chvíli zůstaneme. Šestatřicetiletý forvard totiž patří mezi hráče, na které by si soupeři měli dávat pozor zejména při oslabení. V přesilovkách totiž Vondrka zaznamenal už 7 branek a celkově 15 bodů. Brankovišti Středočechů spolehlivě střeží Gašper Krošelj, jenž zatím odchytal 32 zápasů a procentuální úspěšnost zákroků si drží na 91,73 %.

Olomouc se letos s Boleslaví střela již třikrát a pokaždé se radovala z vítězství. První vzájemné střetnutí proběhlo v Mladé Boleslavi a skončilo 1:2 v neprospěch Bruslařů. Ve druhém zápase se Kohouti na domácím ledě dostali po první třetině do vedení 3:1, hosté se sice po zbytek zápasu snažili dvoubrankové manko smazat, to se jim však nepovedlo a pouze v poslední minutě korigovali stav utkání na konečných 3:2. Zatím nejjednoznačnější byl druhý zápas ve ŠKOENERGO Aréně, který Hanáci vyhráli po výsledku 4:1.