Podařilo se nám využít dvě přesilovky, viděl hlavní příčinu vítězství Alex Rašner

Martin Vavruša
O L O M O U C – V utkání s Karlovými Vary museli fanoušci na první gól čekat více než třicet minut, potom ale přišly hned dva, a díky třetímu zásahu z konce druhé třetiny Kohouti porazili Západočechy tříbrankovým rozdílem. Do sestavy se po necelém roce vrátil také Alex Rašner, který doplnil v první obranné dvojici Martina Vyrůbalíka. „Ze začátku jsem se cítil nejistě, ale pak jsem se rozehrál,“ pochvaloval si po vyhraném zápase.

V posledním utkání před reprezentační přestávkou přivítali Kohouti na svém ledě čtrnácté Karlovy Vary, a ačkoliv branky padaly až v druhé půli zápasu, stihla Olomouc vstřelit hned tři a díky tomu porazila svého soupeře jednoznačně 3:0. „První třetinu to bylo 0:0 a za takového stavu se hraje celkem dobře. Karlovy Vary byly často vylučované a nám se podařilo využít dvě přesilovky, čímž jsme zápas naklonili na svou stranu,“ vracel se k zápasu Alex Rašner.

V průběhu zápasu se olomoučtí hráči dvakrát angažovali před brankou Závorky tak důrazně, že karlovarští obránci rozpoutali potyčku. „Takové potyčky tým vždycky nakopnou, navíc fanoušky to taky rozbouří, začnou fandit ještě víc a nám se pak taky líp hraje,“ usmíval se olomoucký odchovanec.

⇒ Obránce Alex Rašner

Olomoucký obránce zasáhl do zápasu přibližně po deseti měsících od svého zranění, které utržil na mistrovství světa hráčů do dvaceti let loni v prosinci. „Z počátku jsem se cítil trochu nejistě, ale pak jsem se rozehrál a snad budu hrát dál a bude se to ještě zlepšovat,“ komentoval své rozpoložení navrátilec do sestavy, který utvořil obrannou dvojici s Martinem Vyrůbalíkem. „S Vyrůbem (Martin Vyrůbalík – pozn. redakce) už jsem párkrát hrál, ale je mi celkem jedno, s kým nastupuju. Hlavně jsem rád, že hraju a především, že se vyhrává. To je to nejdůležitější a snad to tak bude i nadále,“ doufal hráč s číslem 27 na zádech.

Rekonvalescence nebyla pro olomouckého obránce ničím příjemným a byl rád, že se mohl vrátit na led. „Je to těžké na psychiku, ale člověk se z toho musí dostat. Jakmile vidí nějaké zlepšení, tak ho to povzbudí a lépe se mu cvičí a regeneruje,“ popisoval své zotavování hráč, který loni reprezentoval Českou Republiku na mistrovství světa do dvaceti let.

Prakticky od začátku sezóny už se Alex Rašner účastnil tréninků, prostor v zápase ale dostal teprve v sedmnáctém kole. „Je jen na trenérech, kdy mě nasadí. Vyšlo to na utkání s Karlovými Vary a já jsem za tu příležitost rád,“ uzavřel dvacetiletý obránce.