Podruhé během deseti dnů proti Motoru! Přidají Kohouti další výhru?

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Podruhé během deseti dnů se Kohouti postaví extraligovému nováčkovi z Českých Budějovic. A podruhé v řadě přivítají Motor doma. Tradiční hokejový klub se sice krčí na posledním místě tabulky, své soupeře ale umí pořádně potrápit. Ani dvě výhry Olomouce se proti Jihočechům nerodily lehce, jak to bude tentokrát? Utkání začíná v pátek v 17 hodin.

Řekl o soupeři: Tomáš Dujsík

Sotva se Kohouti vrátili z Mladé Boleslavi, čekala je další cesta. Tentokrát ne tak dlouhá. Zamířili do nedalekých Vítkovic. Utkání s ostravským týmem i tentokrát rozhodovaly maličkosti, z těsné výhry 2:1 se však radovali Hanáci. „Klíčových bylo hned několik věcí. Zaprvé Braňo (Branislav Konrád) opět parádně zachytal a podržel nás, za druhé dodržování taktiky, hlavně teda opouštění obranného pásma a za třetí chytře dohrané utkání relativně bez chyb za stavu 1:2,“ uvažoval Tomáš Dujsík.

Olomouckým se letos více daří na venkovních kluzištích, čím to, že jim doma štěstí tolik nepřeje, na to marně hledal odpověď i olomoucký obránce. „Na to nedokážu odpovědět. Možná, že bez diváků, kteří ženou domácí týmy více, se teď ty rozdíly mezi venkovními a domácími zápasy mažou,“ přemýšlel.

České Budějovice jsou sice extraligovým nováčkem, po nejvyšší soutěži ale tradiční klub pokukoval dlouho předtím, než se dočkal postupu. I přes to, že je v tabulce poslední, několikrát dokázal, že si věří i proti favoritům. Ani zápasy proti Olomouci nebyly zdaleka jednoznačné. „Je to určitě nepříjemný, bojovný soupeř, kterému nechybí hokejovost,“ ocenil kvality soupeře.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Kohouti se s Jihočechy potkají podruhé během jedenácti dnů. Může být výhodou, že mají díky nabitému programu minulý zápas ještě v živé paměti? „Něco v paměti máme i z našich videorozborů, ale primárně rozhodne to, jak budeme hrát my,“ měl jasno olomoucký obránce.

Dujsík si v utkání s Vítkovicemi připsal svou první letošní trefu. Zároveň je druhým nejproduktivnějším olomouckým obráncem hned za Jiřím Ondruškem, zůstává ale sebekritický. „Neřekl bych, že se mi nějak daří. Sám od sebe očekávám lepší výkony a více bodů. Vím, že to tam je, jen to musím prodat v zápasech, abych tím i co nejvíc pomohl týmu,“ dodal.

Z kabiny soupeře: Motor ukončil spolupráci s Indrákem a Raškou

Nováčkovi extraligy rok 2020 nepřál. Motoru se smůla držela pořádně dlouho a na výhru si museli Jihočeši počkat hned deset kol. Od konce roku ale jako by chytili druhou mízu. Jen den před Silvestrem přetlačili favorizovanou Plzeň 4:3 v prodloužení. Hned v prvním utkání roku 2021 si po nájezdech poradili i s Vítkovicemi. Stopku vystavila Motoru právě Olomouc, i s ní se ale zápas protáhl až do prodloužení. Za prohru 2:3 brali Jihočeši bod, Hanáci dva.

Roli jasného favorita pak potvrdil Liberec, který Motoru nasázel hned sedm branek, pak si ale nováček připsal další dvě výhry. Nejprve vyzrál na Zlín 3:1, pak se radoval z těsné výhry nad Litvínovem 4:3.

Před pár dny se Motor rozloučil hned se dvěma útočníky. Miroslava Indráka trápilo vleklé zranění, o rok starší Adam Raška se už měsíc nevešel do sestavy. Vedení klubu se proto rozhodlo s oběma forvardy ukončit spolupráci. Po šikovném Raškovi hned skočila ambiciózní prvoligová Poruba.

Bodování Motoru nadále trochu překvapivě vládne obránce, a to Pavel Pýcha, který k sedmi gólům přidal šestnáct asistencí. Nejlepším střelcem je s devíti brankami Zdeněk Doležal.

Hlavní trenér: Václav Prospal
Hala (kapacita): Budvar Aréna (6 421)
Poslední utkání: Výhra 4:3 nad Litvínovem .

Statistiky obou týmů:

Pavel Pýcha 23b (7+16)
nejproduktivnější obránce
Jiří Ondrušek 12b (4+8)
Jiří Patera – 15 záp. (88,69 %)
Marek Čiliak - 15 záp. (87,06 %)
Jan Strmeň - 5 záp. (89,31 %)
úspěšnost brankářů
Branislav Konrád - 23 záp. (92,02 %)
Jan Lukáš - 12 záp. (89,44 %)
14,77 % - 5. místo
úspěšnost v přesilovce