Podruhé doma a hned proti úřadujícím mistrům! Kohouti hostí Kometu

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Start letošního ročníku extraligy je pro fanoušky Kohoutů opravdu atraktivní. Po domácí premiéře, kdy Hanáci hostili nováčka z Karlových Varů a parádním obratu proti Třinci se Kohouti znovu představí doma. Na vlastním ledě vyzvou úřadující mistry z Brna, se kterými však měli už v minulém ročníku vyrovnané skóre. O tom, jak bude zápas s Kometou probíhat, se můžete přesvědčit netradičně v sobotu od 17 hodin.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Bruno Mráz

Hned ve druhém kole extraligy se Kohouti postarali o pořádné překvapení. Na ledě Třince sice prohrávali už 0:2, znovu ale ukázali svůj nezdolný charakter a utkání nakonec dokázali otočit a dovést do vítězného konce. „Porazili jsme silný tým. Myslím si ale, že je teprve začátek sezóny, a tak má každý tým dost sil. Podle mě byl zlomový ten kontaktní gól, po kterém jsme se chytili. Pak se na to nabalil druhý, gól do šatny, a pak se začínalo v podstatě od stavu 0:0. Neměli jsme co ztratit,“ vysvětlil s úsměvem Bruno Mráz.

O rozhodující branku se postaral právě slovenský útočník, pro kterého to byla první letošní trefa v soutěži. „Jsem za to velmi rád, ale všichni kluci v pětce odvedli dobrou práci. Měli jsme docela dobrý zápas a jsem rád, že to tam teď spadlo,“ těšilo hokejistu, který vyrůstal v dresu bratislavského Slovanu. Kohouti odehráli hned v prvních kolech dva velmi rozdílné zápasy, který byl tím těžším? „Myslím, že zápas s Třincem byl o něco těžší, protože jsme prohrávali 0:2, a to se každému týmu hraje těžko. Naštěstí jsme se ale semkli,“ těšilo hokejistu nosícího na drese číslo 13.

Se začátkem soutěže tak mohou být Kohouti opravdu spokojeni. Před vlastními fanoušky dokázali porazit houževnatého extraligového nováčka z Karlových Varů, další tři body si připsali za porážku silného Třince. „Vždycky je dobré zachytit začátek sezóny, hlavně kvůli pohodě v týmu. Doufám, že se od toho odpíchneme dál. Budeme tvrdě makat a uděláme pro to všechno,“ řekl odhodlaně.

Ve druhém domácím utkání však zavítá na led Olomouce pořádně těžký soupeř, úřadující mistři z Brna, kteří začali extraligu stejně jako Hanáci dvěma výhrami. „Těším se hlavně na dobrou atmosféru. Popravdě nevím, co od nich čekat. Vím, že vyměnili nějaké hráče, ale bude to kvalitní tým, jako každý rok. Jejich silnou stránkou je komplexnost. Dvakrát po sobě vyhráli titul, několikrát to dotáhli daleko v play-off, takže jsou velmi silný tým. Nemají slabé místo. Bude to těžký zápas,“ uvědomoval si pětadvacetiletý hokejista.

V minulém roce se však Kohoutům proti Kometě doma dařilo. Nejprve jihomoravský tým přetlačili v prodloužení, v 51. kole porazili Kometu vysoko 7:2. Na startu nového ročníku tak mají na co navazovat. „Musíme na ně tak, jak na každého, bojovat v každém střídání,“ měl jasno.

Letos vůbec poprvé se Olomoučtí setkají s tím, že odehrají dvě utkání během dvou dnů už v základní části. Jen den po utkání s Kometou totiž odcestují na led dalšího těžkého soupeře, královéhradeckého Mountfieldu. „Většinou to takhle bývalo na turnajích, ale v extralize to bude něco jiného. Bude méně času na odpočinek a člověk toho tolik nenaspí. Jsem zvědavý,“ dodal olomoucký útočník,

Atraktivní duel s Kometou bude pro fanoušky na olomouckém zimním stadionu ještě o něco zajímavější. Partner zápasu, společnost SEZAKO, si pro hokejové nadšence připravila přestávkovou soutěž, jejíž hlavní cenou je třicetilitrový sud piva Radegast. Ani poražení ale nemusí smutnit, SEZAKO si pro ně připravilo ceny útěchy.

Na své si přijdou také fanoušci, kteří váhají zda navštívit hokej či fotbal. Utkání FORTUNA LIGY mezi olomouckou Sigmou a Duklou Praha totiž startuje už v 15 hodin, a tak sportovní fanoušci stihnou oba zápasy.

Z KABINY SOUPEŘE: Úřadující mistr začal extraligu dvěma výhrami

Ani po konci uplynulé sezóny se Kometě nevyhnuly změny v kádru. Brno opustila brankářská jednička Marek Čiliak, který se rozhodl vrátit zpět na Slovensko a zkusit štěstí ve Slovanu Bratislava. Opačným směrem pak putoval zkušený Lukáš Kašpar. Vyplnil se také očekávaný odchod talentovaného Martina Nečase, který se rozhodl zabojovat o místo v týmu NHL, konkrétně Caroliny Hurricanes.

Na sever Evropy pak putovali Hynek Zohorna, který nově bude oblékat dres finského Lahti a do Finska se rozhodl zamířit také Jakub Krejčík. Ten bude nově nastupovat za Lukko Rauma. Zpátky na Slovensko, konkrétně do Košic, se stěhoval také Marek Haščák. Vojtěch Němec, Lukáš Vágner, Tomáš Havránek a Tomáš Vincour posílili ostatní týmy české extraligy.

Předsezónní posilou Komety se stal také zkušený Bedřich Köhler, který donedávna působil v Hradci Králové nebo Juraj Mikuš, obránce který dosud hájil barvy pražské Sparty. Zpátky z hostování v Mladé Boleslavi se vrátil Lukáš Nahodil, v zahraničí pak Kometa sáhla po Peteru Muellerovi, který dosud nastupoval za rakouský Salcburk.

První kola extraligy úřadujícím mistrům z jihu Moravy přála. Kometa nejprve porazila chomutovské Piráty 4:2, hned další den pak ve velmi vyrovnaném utkání vyzrála i na ambiciózní Plzeň, a do extraligové tabulky si tak mohla připsat všech šest bodů.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér:Libor Zábranský
Kapitán: Leoš Čermák
Hala (kapacita): DRFG arena (7 700)
Poslední utkání: Výhra nad Plzní 3:2

SOUPISKA Komety