Podruhé doma se Spartou. Složí Kohouti reparát?

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Již potřetí v sezóně změří Hanáci síly s pražskou Spartou. Pražané v lednu dokázali vyhrát dva ze tří venkovních zápasů. Na druhé straně Olomouc bude chtít navázat na poslední dvě výhry v řadě a po vítězství nad Hradcem bude chtít jistě potěšit domácí publikum také teď. Utkání, jehož úvodní buly vhodí zápasník Karlos Vémola, se odehraje v pátek 24. 1. od 18 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Na otázku, jakou známku by si Kohouti za výkon v Litvínově zasloužili odpovídal Jan Knotek. „Jedničku za získané body a trojku za výkon,“ usmál se. „Nebylo to z naší strany povedené utkání, Litvínov hrál od začátku dobře,“ pokračoval sympatický útočník. „Ten zápas se jim herně povedl, výsledkově hůř. Také se nám ale stalo, že jsme měli povedené utkání, soupeře jsme přestříleli a bylo nám to k ničemu. Konečně jsme si vyzkoušeli tu variantu, že jsme s horším výkonem získali 3 body.“

⇒ Útočník Jan Knotek

Litvínov sice dal první gól utkání, ten však nakonec kvůli přihrávce rukou neplatil. „Nám to pomohlo, mohli jsme hned v prvním střídání inkasovat. Tohle byl varovný prst, že jsme nezačali dobře,“ komentoval situaci útočník s číslem 12 na zádech. „Pak jsme dostali dva slepené góly a dostali se do takové bránící pohody.“

V pátek do olomoucké plecharény zavítá pražská Sparta, s tou mají letos Hanáci vyrovnanou bilanci jedné prohry a jednoho vítězství. „Dívali jsme se, jak hrají. Přijede výborný tým, hrají vysoko a jsou v pohodě. Doufám, že přijde hodně lidí a my potvrdíme vzestupnou tendenci výkonů,“ doufá Jan Knotek. Vyprodaná plecharéně dokáže svým borcům vytvořit parádní atmosféru, vzhledem k teplému počasí se však nabízí otázka, jestli se vyšší koncentrace návštěvníků tím pádem nepodepíše na kvalitě ledu. „Mám rád, když udeří mrazy. Jako těžšímu hráči mi vyhovuje, když led ztvrdne a není to žádná břečka,"“ prozradil Knotek. „Ale nepřijde mi, že by momentálně byla nějaký špatná kvalita ledu.“

To nejdůležitější o soupeři:

Pražská Sparta je na průběžném druhém místě se ziskem 74 bodů. Nutno však dodat, že oproti prvnímu Liberci (78) i třetí Plzni (70) mají Pražané dva zápasy navíc. Sparta letos posbírala hodně bodů za výhru v prodloužení nebo na samostatné nájezdy. Z výhry po základní hrací době se radovala celkem 11x, to je zdaleka nejvíc ze všech ostatních týmů (Vítkovice a Karlovy Vary mají po 6 výhrách v prodloužení nebo na nájezdy). Pouze jednou pak v nastaveném čase prohrála. Z týmových statistik má Sparta rezervu v bránění oslabení, v této statistice je totiž až 10. (81,69 %). Svůj podíl na tom určitě má i fakt, že jsou Pražané s 429 trestnými minutami druhým nejvylučovanějším celkem ligy.

V posledních 5 zápasech Sparta 2 vyhrála na nájezdy nebo v prodloužení (3:2sn proti Mladé Boleslavi a 2:1p proti Pardubicím), jednou v základní hrací době (5:3 proti Vítkovicím) a dvakrát z ledové plochy odcházela poražena (4:8 v Kladně a 4:1 ve Zlíně). V letošní sezóně Olomouc se Spartou setkala už dvakrát. První utkání v plecharéně zcela ovládla Sparta, která si odvezla výhru 0:4, v napínavém utkání v 02 Aréně pak zvítězili Kohouti (1:2).

Hlavní trenér: Uwe Krupp
Hala (kapacita): O2 arena (18 000)
Poslední utkání: Výhra 2:1 v prodloužení nad Pardubicemi

Srovnání výsledků:

HC Olomouc HC Sparta Praha
51 (10.) Body (umístění) 74 (2.)
Zbyněk Irgl (13+15) Nejproduktivnější hráč Michal Řepík (16+13)
Zbyněk Irgl (13) Nejlepší střelec Michal Řepík (16)
Jan Lukáš (91,27%), Branislav Konrád (91,41%) Úspěšnost brankářů Matěj Machovský (92,59%), Jakub Sedláček (90,30%)
13,18 % Přesilovky 18,12 %