Podruhé za sebou proti Kometě. Jak dopadne odveta?

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Generali Česká Cup pokračuje svým čtvrtým kolem, v němž se Hanáci po dvou venkovních zápasech zase představí v plecharéně. Soupeřem nebude nikdo jiný než Kometa, s níž si Olomouc dokázala v úterý poradit 2:4. Jak dopadne zápolení těchto dvou moravských klubů v odvetě? To se dozvíme již brzy – utkání začne ve čtvrtek 13. 8. od 17 hodin na Zimním stadionu v Olomouci.

Úterní výkon hodnotil po zápase Jan Káňa, pro něhož to byl první zápas letošní přípravy. „Zápas pro nás začal velmi dobře. Bylo nám jasné, že Brno ve druhé třetině přidá. To se taky stalo, začali víc napadat, z toho pramenily naše fauly. V přesilovkách ten zápas zdramatizovali. Naštěstí jsme to ve třetí třetině hráli poctivě dozadu a do ničeho je nepouštěli,“ shrnul útočník, jenž se blýskl dvěma asistencemi. Spokojený byl také trenér Jan Tomajko. „Jsme rádi, že jsme ukořistili první vítězství v sezóně. Jsme spokojeni,“ prohlásil na tiskové konferenci po utkání.

Hanáci Generali Česká Cup berou především jako přípravu. „V zápasech se zkouší různé věci, které mohou a nemusí fungovat, takže každý zápas může být jiný,“ přitakává Jan Káňa, jenž si v prvním utkání proti Kometě připsal dvě asistence. Hanáci na ledě momentálně trénují zkouší různé herní situace. „Trénujeme třeba obranné pásmo nebo věci jako jeden na jednoho, dva na dva. Dále pracujeme na tom, abychom rychle přistupovali k hráčům a nenechávali jim prostor,“ vyjmenovává nová olomoucká akvizice Jakub Navrátil.

Jak Káňa v minulosti za Brno hrával, a to v letech 2011-2017. Utkání proti Kometě pro něj už ale žádný speciální náboj nemají. „Samozřejmě tu znám spoustu lidí okolo, tak se těším, že je zase uvidím a pozdravím. Na ledě se snažím hrát za Olomouc,“ říká. Úplně opačně to má bek Tomáš Dujsík, jehož kariéra byla s Kometou spojena od mládežnických kategorií. „Já su Brňák. Byl jsem tam odmalička až do áčka. Bude to pro mě speciální, mám tam rodinu a znám tam spoustu lidí i ze zázemí,“ řekl před prvním zápasem šestadvacetiletý obránce. Tím však brněnská kolonie na Hané nekončí, v modrobílém dresu v minulosti nastupoval také Vilém Burian, David Ostřížek, Lukáš Nahodil, Martin Vyrůbalík, Jan Švrček a Lukáš Kucsera.

Z tábora soupeře

Hanáci duelem s Kometou otevírají druhou část zápasů základních skupin turnaje. V úterý předvedli velmi dobrý výkon v Brně, kde domácí zaskočili povedenou první třetinou. Kometa sice dokázala zápas ještě zdramatizovat, ve třetí třetině se však hostům podařilo odskočit na rozdíl dvou branek a s tím už Jihomoravané nedokázali nic udělat.

Skvělý výkon předvedl v novém dresu rakouský útočník Peter Schneider, jenž se dvakrát trefil v přesilových hrách. Poněkud slabší dojem pak zanechal Ondřej Kacetl, kterému zápas nesedl a po třech inkasovaných gólech v prvních 11 minutách přenechal své místo v brankovišti Karlu Vejmelkovi. Nutno podotknout, že se Kometa musela obejít bez hvězdného útočníka Tomáše Plekance, který z rodinných důvodů ukončil začátkem týdne angažmá v Brně.

Menší útěchou pro Brněnské může být fakt, že tým zpod Špilberku dokázal prolomit střelecké prokletí. Proti Hradci ani Pardubicím se žádnému z brněnských střelců nepodařilo prosadit, na první gól v přípravě si tak Kometa musela počkat až do utkání proti Olomouci.