Už před devátou ráno se u registračního místa u vstupu do olomouckého zimního stadionu začali scházet první zájemci o přihlášku do projektu Pojď hrát hokej na podporu Českého hokeje. Dětem se věnovalo hned několik trenérů i členů vedení klubu, kteří rodičům při příchodu pomohli s vyplněním přihlášky a doplněním údajů k výstroji pro děti a dětem předali hokejové dresy.

Budoucí hokejisté a hokejisty se pak za doprovodu rodičů a dorostenců, kteří během nedělního dopoledne pomáhali s organizací, přesunuli do kabin, kde se převlékli do výstroje a někteří vůbec poprvé nazuli brusle.

Rodičům pak byly odprezentovány informace o projektu Pojď hrát hokej nebo olomouckém klubu. Chvíli před desátou hodinou se pak na ledě sešla přípravka s trenéry, kteří přivítali možné budoucí spoluhráče.

O pár minut později už byl led plný dětí. Celkem 29 dětem se věnovali trenéři Martin Streit, Milan Liptaj, Aleš Kubáň, Tomáš Pospíšil, Martin Pěcha a řada dalších. Asistovali dorostenci a s technickými věcmi či registrací pomáhali zkušení trenéři Kamil Přecechtěl nebo Richard Brančík.

Zatímco některé děti dělaly na bruslích teprve první krůčky, jiné si už s trenéry zahrály několik her a to, co umí, převedla také přípravka. Nutno podotknout, že akce, která se na olomouckém ledě konala vůbec poprvé, sklidila velký úspěch nejen mezi rodiči, ale také, a to hlavně, mezi dětmi.