Akce ,určena dětem ve věku čtyř až osmi let, letos přivedla do útrob plecharény 28 malých zájemců o lední hokej. Zatímco malí budoucí hokejisté přebírali dresy v barvách českého národního týmu, rodiče poctivě vyplňovali přihlášky.

Poté, co byly rodičům odprezentovány informace o obou projektech, se přesunuli zpět k dětem a pomohli jim do výstroje. Některé z nich stály na ledě poprvé. Potenciálních budoucích hokejistů a hokejistek se pak ujala skupina trenérů a mladých dorostenců. Budoucí naděje kohoutů přišel na led podpořit také čerstvý kapitán A-týmu Jiří Ondrušek. „Moc mě těší, že mají děti takový zájem o sport, jelikož potřebují dostatek pohybu. Pojď hrát hokej je skvělá příležitost, jak je k němu přivést,“ radoval se.

Během dnešní náborové akce se nám podařilo vyzpovídat maminku jednoho z malých hokejistů. „Je super, že je tu taková možnost. Můj syn určitě začne hrát hokej, velmi ho baví. Je to skalní fanoušek našich kohoutů už od tří let. Mezi jeho největší idoly Mory patří Branislav Konrád, kterého teď bohužel na ledě vidět nemůžeme,“ prozradila.

Celou akci zhodnotil trenér mládeže Jan Littner. „Jsem rád, že nám přišlo dost nových dětí. Dnešní zájem nás potěšil. Rodičům bych chtěl poděkovat za to, že si v sobotu udělali čas a přivedli své ratolesti na olomoucký zimní stadion. V dnešní době je podle mého velmi důležité, aby děti měly své kamarády a dostatek pohybu, protože víme v jaké době telefonů, tabletů a počítačů žijeme. Zároveň bych chtěl poděkovat všem mým kolegům a kolegyním, kteří se podíleli na organizaci této akce. Máme zní dobrý pocit,“ uvedl.