Pokles o jednu příčku? I tak byla sezóna mírně úspěšná, míní Zdeněk Moták

Martin Vavruša
O L O M O U C – Kohouti mají za sebou letošní dávku 54 zápasů, během nichž zažili lepší i horší časy, chvíle na výsluní i v dolních patrech tabulky. To vše je nakonec přivedlo k sedmému místu po základní části, které se po zrušení play-off stalo i definitivním umístěním olomouckého celku. A jak hodnotil výkony Hanáků trenér Zdeněk Moták?

Pane Motáku, letošní sezóna musela předčasně skončit, a Olomouc už tak zůstane na sedmém místě. Jak hodnotíte tento výsledek, potažmo celou sezónu?
Povedl se nám vstup do soutěže, hráli jsme dobrý hokej a sbírali body. Závěr první a celá druhá čtvrtina se nám nedařily, a to hlavně doma. V domácích zápasech jsme nezískávali žádné body. Třetí, ale hlavně čtvrtá čtvrtina už byly povedené. To se nám dařilo, a za tu poslední čtvrtinu jsme udělali asi 24 bodů. Předváděli jsme i poměrně kvalitní hokej. Takže celkové sedmé místo, je sice ústup o jednu příčku oproti té předchozí sezóně, nicméně tak, jak byla ta sezóna těžká psychicky – tím, že po dlouhé době padal jeden z účastníků přímo do CHANCE ligy – tak můžu říct, že nakonec byla sezóna mírně úspěšná.

⇒ Trenér Zdeněk Moták

Byl pro vás někdo z hráčů překvapením sezóny? Nebo našel se naopak někdo, kdo zůstal za očekáváními?
Měli jsme hodně zraněných hráčů. Hlavně útočníků, kteří se potýkali celou sezónu s nějakými zraněními. A i když hráli, tak měli lehké, mírné zranění, které je omezovalo. Takže my jsme mnohdy měli problémy, abychom dali mužstvo dohromady v nějakém kulturním počtu, aby vůbec mohlo hrát. Takže já nemůžu říct o nikom, že by se nesnažil a že by nehrál na sto procent. Samozřejmě se našli hráči, kterým to v letošní sezóně tak moc nešlo, ale určitě to nebyl výpadek, který se nestane. To se samozřejmě stane a stát se může. Ale jsme tady od toho, abychom pracovali dál, a těch výpadků měli co nejméně.

Na konci sezóny ještě zůstal mezi zraněnými Petr Strapáč. Stihne začátek příštího ročníku?
Já myslím, že jo. Měl natažené vazy a pokud by sezóna pokračovala, tak by určitě stihl návrat. To je právě to, kdy jsme měli tu mnohdy neúplnou sestavu. Někdy hrál i obránce Tomáš Valenta v útoku. Nebo jsme to doplňovali různými juniory. Nechci tím říct, že by hráli špatně, ale často jsme tu sestavu látali a neměli jsme tu útočnou sílu. Když se ta síla dostavila, když jsme měli zraněného jen toho Strapa (Petra Strapáče), tak jsme byli konkurenceschopní, dokázali jsme hrát se všemi týmy, počínaje Libercem, přes Spartu, Třinec a Plzeň... prostě se všemi těmi kvalitními kluby.

Aktuální situace v České republice se kvůli koronaviru mění den co den, už za měsíc by ale měla začínat letní příprava. Máte připravený i nějaký alternativní plán pro případ, že by byla současná omezení stále v platnosti?
Samozřejmě o tom diskutujeme, bavíme se o tom, ale ještě je brzy na nějaké plány. Je škoda, že se teď nehraje a všichni přijdeme o ta nejzajímavější utkání, ale tak to je. Uvidíme, jak to bude dál. Můžete mít připravený jakýkoliv plán, ale když vám to něco podobného zruší, tak s tím nic nenaděláte. Zatím tomu teda necháváme víceméně volný průběh. Samozřejmě bychom si přáli, abychom se na začátku května mohli sejít ke společné přípravě.