Poprvé na led soupeře! Kohouti vyzvou brněnskou Kometu!

Martin Vavruša
O L O M O U C – Po třech domácích utkáních zamíří Hanáci poprvé také na led jiného týmu a jejich soupeřem nebude nikdo jiný než brněnská Kometa. S tou loni bodovali v každém utkání, a to jediné, které nerozhodovalo prodloužení nebo nájezdy, dokonce vyhráli. Nyní budou chtít na své úspěchy navázat a porazit Kometu také poté, co se jí ujal bývalý olomoucký trenér Petr Fiala. Podaří se jim to? To se ukáže ve čtvrtek v 18:00!

V úterý kohouti změřili své síly s Duklou Trenčín, se kterou na domácím ledě z předchozích čtyř utkání ani jednou neprohráli. I tak ale předvedli mimořádný výkon, když soupeře pokořili šesti brankami v základní hrací době, dvěma brankami v pětiminutovém prodloužení tři na tři a vítězstvím v samostatných nájezdech! Navzdory tomu Jan Knotek hodnotil zápas jako vydařený jen váhavě. „Jo, bylo to fajn, že jsme dokázali dát na náš vkus docela dost gólů, ale to, že bych si to úplně užíval, se říct nedá. Byla tam taková pasáž, kdy nám soupeři ujížděli do brejků, dávali góly. To jsem si moc neužíval,“ přiznal se smíchem hráč s číslem dvanáct.

Začátek utkání si ale nemohl přát lepší. Hned ve třetí minutě tečoval prudkou přihrávku do sítě k bližší tyči a poslal tak Hanáky do vedení. „To je samozřejmě ideální, začátek. Když dá člověk hned v prvním střídání gól, cítí se mnohem líp. Ale celá ta první třetina byla celkem dobrá,“ uvažoval olomoucký útočník.

Jedenáct vstřelených branek ve dvou zápasech se v Olomouci, která se prezentovala vždy spíše defenzivním hokejem, příliš často nevidí. Na závěry o povaze týmu pro příští sezónu je ale podle Knotka příliš brzy. „Je to dost zkreslené tím, že je to jen příprava. Zkoušíme různé věci, a když dostaneme gól, tak to tolik nemrzí, protože nehrajeme o body. Zatím spíš zjišťujeme, co můžeme a nemůžeme, takže bych v tom ještě neviděl nic určujícího,“ vysvětlil jedenatřicetiletý forward.

Jako další soupeř čeká olomoucký mančaft Kometa Brno, kterou už Knotek i jeho spoluhráči dobře znají z Tipsport extraligy, přesto si střelec úvodní trefy proti Trenčínu není jistý, co utkání přinese. „Hrají chytrý hokej. Ale v přípravě sám nevím, co od nich mám čekat, jak k tomu přistoupí, v jaké se zrovna nacházejí fázi přípravy. Samozřejmě je to kvalitní mančaft, takže to bude dobrý hokej. Snad,“ usmál se hráč, který pomáhal Olomouc přivézt zpět do extraligy.

Utkání s Brnem se odehraje už ve čtvrtek a vůbec poprvé v letošní přípravě tak budou mít kohouti na odpočinek jen necelých 48 hodin. Je tedy otázkou, jak si hráči poradí s náročnějším režimem. „To uvidíme ve čtvrtek. Ještě jsme si to nevyzkoušeli, ale v té přípravě si myslím, že ten druhý zápas takhle krátce po sobě v nohách trochu pocítíme. Ještě nabíráme kondici a v nohách únava je. Uvidíme, jak se s tím popereme,“ uzavřel Jan Knotek.

To nejdůležitější o soupeři:

Kometa v loňském roce útočila na zlatý hattrick, v základní části ovšem skončila až pátá a lidí, kteří ji favorizovali na zisk titulu ubývalo. V play-off se ale brněnský tým opět zvedl a Hradec Králové porazil ve čtyřech zápasech. V semifinále však v odvetě za finále 2016/2017 podlehl Bílým Tygrům z Liberce 2:4.

V uplynulém ročníku Tipsport extraligy rozhodoval hned ve třech zápasech Olomouce s Brnem až nastavený čas, vždy však rozhodl ve prospěch Komety. Hanáci se oproti tomu radovali z jediného tříbodového vítězství, když vyhráli v Brně 3:2. Body si tak oba týmy spravedlivě rozdělily, po šesti na obou stranách.

Hlavní trenér: Petr Fiala
Hala (kapacita): DRFG Aréna (7 700)
Poslední utkání: Prohra v Třinci 5:2

Srovnání loňské sezóny:

HC Olomouc HC Kometa Brno
85 (6.) Body (umístění) 88 (5.)
Zbyněk Irgl (22+8) Nejproduktivnější hráč Petr Holík (17+38)
Zbyněk Irgl (22) Nejlepší střelec Peter Mueller (24)
Jan Lukáš (92,32%)
Branislav Konrád (91,16%)