Poslední dobou se na góly strašně nadřeme, ví Lukáš Anděl

Daniel Fekets
O L O M O U C - Závěrečné domácí utkání základní části se kohoutům nepovedlo, Mora totiž v plecharéně podlehla Třinci vysoko 0:5. Za tříbrankové ztráty z toho však mohlo být ještě drama, poněvadž v 50. minutě dostal puk za brankovou čáru Lukáš Anděl. Nicméně gól nakonec neplatil, hosté uspěli se svou trenérskou výzvou.

„V první chvíli jsem měl radost, že jsem po dlouhé době skóroval, ale když jsem viděl, že si vzali výzvu, tak bylo zřejmé, že si jsou jistí, že tam něco bylo špatně. Taky to tak dopadlo,“ popsal situaci Lukáš Anděl, jenž mohl skórovat podruhé v ročníku.

⇒ Útočník Lukáš Anděl

Branka na 1:3 tedy neplatila, načež v úplném závěru Oceláři ještě dvě trefy přidali. Hanáky porazili poprvé v sezóně a rovnou velice výrazným rozdílem. „Doma prohrát 0:5 je hodně kruté. Je to další facka před play-off, ale naštěstí přišla teď a ne za týden. Musíme se z toho oklepat a dát se dohromady. Snad budeme na play-off připravení daleko lépe,“ zadoufal útočník s číslem 24 na dresu.

Duel 51. kola se dle jihlavského odchovance lámal už v první třetině. „Myslím si, že rozhodl jejich druhý gól. Je prostě pravdou, že my se na góly poslední dobou strašně nadřeme. Musíme začít od malých věcí. Je třeba chodit do brány a dávat jednoduché góly,“ nabádal.

Právě Lukáš Anděl dokázal vyléčit zranění a poprvé od zápasu s Kladnem se objevil v sestavě. „Jsem rád, že jsem dobře zrehabilitoval a noha je v pořádku. Snad se uzdraví i zbytek týmu,“ poukázal na fakt, že Olomouci stále chybí několik hráčů sestavy. Proti Třinci jich konkrétně nebylo k dispozici devět.

„Je to těžké pro trenéry i pro nás, protože každé utkání hrajeme v jiné sestavě. Spousta hráčů chybí, jsou rozházené přesilovky i oslabení. Není to jednoduché složit a sehrát se. Doufám, že na play-off už budeme všichni a ukážeme sílu, kterou jsme měli před Vánoci,“ pokračoval.

Předsezónní posila z Pardubic zatím zasáhla do sedmatřiceti zápasů, drží si bilanci jedné branky a šesti asistencí. „Je to pro mě náročná sezóna. Peru se s tím prostorem, který mám. Snažím se i z toho mála vytěžit maximum a přesvědčit trenéry, že bych si mohl zasloužit více času,“ řekl odhodlaně.

Kohouti se už naplno chystají na předkolo play-off. Je vysoce pravděpodobné, že začnou v domácím prostředí, nicméně definitivní jistotu ještě nemají. Nejlepší osmička by jim unikla pouze v případě, kdyby v závěrečném kole nebodovali v Litvínově, Karlovy Vary by v řádné hrací době porazily Kladno a Brno si poradilo se Spartou v prodloužení nebo nájezdech. V takovém případě by Mora, Energie a Kometa měly 71 bodů a v minitabulce by kohouti byli z této trojice nejhorší.

„Určitě by byla výhoda, kdyby se začínalo doma. Nemuselo by se nikam cestovat a hnali by nás fanoušci,“ uzavřel Anděl.