Poslední dobou si mnohem víc věřím, zářil po výhře nad Oceláři Aleš Jergl

Jan Meichsner
O L O M O U C – Páteční večer patřil na olomouckém Zimním stadionu domácím Hanákům. Ti před návštěvou 3691 diváků vyprovodili druhý Třinec pěti brankami a dali tak zapomenout na neúspěch z utkání proti karlovarské Energii. V zápase se dokázal prosadit i střelec důležitých gólů posledních střetnutí Aleš Jergl. Ten do sítě Slezanů vstřelil hodně povedeným způsobem poslední trefu zápasu a upravil skóre na konečných 5:2.

Aleš Jergl dokázal krátce po konci zápasu a následné děkovačce shrnout a najít hlavní aspekty páteční hanácké výhry, která se urodila zodpovědnou hrou po celých 60 minut. „Klíč k našemu dnešnímu úspěchu byl v tom, že jsme po celý zápas hráli to co jsme si řekli, že hrát chceme. A dodržovali určený systém, který po nás chtěli trenéři. To hlavně spočívalo v pečlivém a častém napadání a také rychlých přechodech do defenzívy. Braňo nás vzadu nejednou výborně podržel a celému týmu patří za dnešní výkony pochvala.“ Odchovanec olomouckého hokeje také přiblížil motivaci, která Kohouty v utkání s Třincem hnala dopředu. „Makali jsme, protože jsme měli trochu v hlavách, že se blíží reprezentační pauza tak do toho musíme šlápnout a oddech přijde až příští týden. Prostě jsme do toho šli naplno a máme na svém kontě perfektní výhru.“

⇒ Útočník Aleš Jergl

Není překvapením že ze všech vstřelených branek, který v utkání padly přilákala ta poslední nejvíce pozornosti. „Celá situace se rozjela tak, že mi to Honza Knotek dobře hodil za soupeřova obránce. Já se pak vydal sám na brankáře a viděl jsem, že najíždím z boku a v tu chvíli mě napadlo, že bych to mohl dát pod nohou a podařilo se mi to dobře trefit,“ popsal Aleš Jergl svou trefu a dodal: „zkusil jsem takhle zakončit za stavu 4:2 a kdyby to v tu chvíli bylo jenom o gól tak raději volím střelu nad lapačku.“

Forvard prvního olomouckého útoku patří v posledních zápasech ke klíčovým střelců. „Pociťuji na sobě poslední dobou mnohem větší sebedůvěru a daří se mi. Prostě si více věřím a doufám, že to tak půjde dál,“ uzavřel pozápasové ohlasy hráč nosící na svém dresu šestadvacítku.