Poslední venkovní zápas roku. Hanáci jedou do Werk Arény

Kristýna Nováková
T Ř I N E C – Poslední venkovní utkání roku zavede Hanáky do bašty třineckých hokejistů. První letošní vzájemný zápas proti Hanákům Oceláři vyhráli poměrem 5:2. Podaří se Hanákům pomsta v odvetě? Utkání začne v pátek 18. 12. od 17 hodin v třinecké Werk Aréně.

Řekl o soupeři: Jan Bambula

V úterý Hanáci na vlastním ledě podlehli brněnské Kometě 1:4. Konečný výsledek zápasu byl pro domácí snad až příliš krutý, protože měli na hokejkách několik gólových šancí - ty však proměnit nedokázali. „Bohužel jsme neproměnili šance, které jsme měli,“ souhlasil útočník Jan Bambula. „Soupeř byl šťastnější, ale nemyslím, že by byl lepší,“ povzdechl si.

⇒ Útočník Jan Bambula

Bambula hrál na začátku sezóny ve čtvrté formaci Hanáků, po pauze se však postupně vyšvihl až na křídlo první pětky po boku. „Užívám si nejvíc, jak můžu. Nastupovat hned od začátku proti nejlepším hráčům ligy je super. Jsem rád za tuhle šanci,“ řekl havířovský rodák. Devatenáctiletý hokejista letos zasáhl do 21 zápasů a připsal si 5 bodů za 2 góly a 3 asistence. „Jsem rád za to, co mám. Samozřejmě bych byl raději, kdyby bodů bylo více. Určitě se zápas někdy nepodaří, ale tak to je. Každý den není posvícení,“ řekl ke svým výkonům.

Olomouc má před sebou utkání v Třinci, který je zároveň jejím posledním výjezdem v letošní sezóně. Všechny 4 zápasy v závěru roku Hanáci odehrají na domácím ledě. „Určitě je lepší, že nebudeme muset nikam jezdit, ale úplně nejlepší by bylo, kdyby se nehrálo vůbec,“ smál se Bambula. V pondělí 21. 12. do Olomouce přijede Liberec, na Štěpána se Kohouti utkají s Pardubicemi. 28. prosince na Hanou zavítá Třinec a rok 2020 uzavřou svěřenci trenérského dua Tomajko-Moták ve středu 30. 12. proti Hradci Králové.

A co si budou muset Olomoučané v Třinci pohlídat? „Musíme si dát pozor hlavně na jejich přesilovky a útočnou sílu,“ velí Jan Bambula. „Mají snad nejvíc vstřelených branek, pokud se nepletu.“

Z kabiny soupeře: Třinec s přehledem vládne extralize

Třineckým Ocelářům se v letošní sezóně daří náramně. Na čele tabulky mají náskok 7 bodů na druhou Spartu, oproti ní ale mají hned 3 zápasy k dobru. Hokejisté zpod Javorového letos ještě neprohráli v základní hrací době - pouze třikrát podlehli svým soupeřům v prodloužení nebo na samostatné nájezdy. Získali tak plných 88 % z možných bodů. Oceláři jsou nejlepší také ve využití přesilových her. O něco více se Třinci daří na domácím kluzišti (1. místo z TELH), na venkovním ledě je však také není radno podceňovat (5. místo v TELH).

V úterním zápase Třinec roznesl na kopytech svého rivala z Vítkovic (6:0), předtím si odvezl výhru z Brna (1:3). Dvě z výše zmíněných porážek přišly právě v prosinci, na začátku měsíce Oceláři podlehli na samostatné nájezdy Mladé Boleslavi a překvapivě brali o bod méně také v zápase s nováčkem z Českých Budějovic.

Jistě není žádným překvapením, že na čele kanadského bodování i tabulky střelců celé soutěže nalezneme právě třinecké hráče. Matěj Stránský nastřílel už 17 bodů (druhý Peter Schneider jich má na svém kontě 15), Martin Růžička pak se svými 33 kanadskými body vede ligovou produktivitu.

Hlavní trenér: Václav Varaďa
Hala (kapacita): WERK Arena (5400)
Poslední utkání: Výhra 6:0 na Vítkovicemi.

TELH 2020/2021
HC Oceláři Třinec – HC Olomouc

umístění v tabulce
86:45 - 53 bodů