Poslední zápas před repre pauzou. Kohouty čeká odveta proti Chomutovu

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Poslední utkání před reprezentační pauzou zavede Hanáky do dalekého Chomutova. Piráti jsou sice na samém dně extraligové tabulky, Olomouc už však letos dokázali porazit na jejím vlastním ledě 3:2. Kohouti tak jedou na sever Čech s jasným cílem - vrátit svěřencům Vladimíra Růžičky porážku a zároveň natáhnout svou sérii výher, která aktuálně čítá už šest triumfů v řadě. Utkání začne od 15:30 v chomutovské Rocknet Aréně.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: Marek Laš

V pátečním utkání dokázala Olomouc porazit Zlín a natáhnout svou sérii vítězství už na šest úspěchů v řadě. Nebyl to ovšem vůbec jednoduchý zápas a Berani byli pro olomoucké Kohouty nepříjemným soupeřem. „Byla to spíš taková přetahovaná. Spíš jsme se tak oťukávali a ve druhé třetině jsme měli víc navrch. Dali jsme dva góly a já jsem měl ještě dvě další šance, myslím, že jsme byli lepší. V té třetí třetině jsme se dostali do nějakých oslabení, což zvedlo Zlín a byl to boj až do posledních vteřin,“ hodnotil utkání útočník čtvrté formace Marek Laš.

⇒ Útočník Marek Laš

Právě Laš mohl dvakrát navýšit gólový účet svého týmu, nicméně ani jednu šanci se mu nepodařilo proměnit – poprvé dokázali jeho tutovce zabránit vrátivší se zlínští beci a podruhé zakročil brankář Jakub Sedláček. „Škoda, že tu přihrávku trošku zbrzdil bek, už jsem byl připravený na střelu, ale chtěl jsem si to ještě trošku potáhnout a stihl se ke mně vrátit hráč. I tak si ale myslím, že jsem měl skvělou šanci. Myslím, že skórovat jsem určitě měl,“ litoval útočník. „Ta druhá, to byla spíš taková dorážka z mezikruží. Taky jsem tam neměl moc času, ale vždycky si tam člověk řekne, že se to dalo udělat líp,“ analyzoval Laš.

Na ledě to během zápasu jiskřilo emocemi a vše vyvrcholilo po druhé trefě Jiřího Ondruška, kdy před zlínskou bránou došlo ke strkanici několika hráčů. „Nemyslím si, že by to bylo tím, že Zlín je moravský klub. To se v některých zápasech stává a začalo to nějakou strkanicí po našem vstřeleném gólu. Možná to některým hráčům zůstalo v hlavě,“ odmítl jednatřicetiletý hokejista nějakou vážnější rivalitu mezi Olomoucí a Zlínem.

Teď se ovšem zraky Kohoutů upínají na daleký sever Čech, v neděli je totiž čeká zápas s Chomutovem. Piráti jsou sice v tabulce nadále poslední, nicméně první vzájemný zápas letošní sezóny s nimi Olomouc prohrála, proto by se před týmem Vladimíra Růžičky měla mít na pozoru. „Už jsme je jednou podcenili a doufám, že podruhé tu stejnou chybu neuděláme. Určitě tam pojedeme s tím, že nepodceníme žádné střídání a věřím, že když budeme předvádět hokej jaký umíme, tak můžeme být úspěšní,“ přikyvoval Laš.

Potom čeká Moru zasloužený odpočinek v podobě reprezentační pauzy. „Každé volno se hodí. Zápasů teď bylo hodně, naštěstí jsme v nich vyhrávali a po vítězném zápase se líp odpočívá a líp regeneruje,“ pousmál se hráč s číslem 39. „Nemyslím si, že bychom cítili únavu, ale nějaké volno uvítá každý,“ uzavřel.

Z KABINY SOUPEŘE: Poslední Chomutov se stále hledá

Ani reprezentační pauza nepomohla chomutovským hokejistům k tomu, aby se dokázali zvednout ode dna tabulky. Ze sedmi zápasů dokázali vyhrát pouze dvakrát – bezprostředně po pauze deklasovali Spartu 5:0 a poté rozdrtili tápající Pardubice 6:1. Piráty může mrzet zejména utkání ve Zlíně, kde dlouho vedli, ovšem nakonec Beranům podlehli na samostatné nájezdy. Další výsledky svěřenců Vladimíra Růžičky už však tak veselé nejsou – prohráli s Vítkovicemi (2:), Mladou Boleslaví (1:3), Karlovými Vary (1:3) a Třinec je z posledního zápasu vyprovodil výsledkem 4:1. Po 24 odehraných zápasech mají Piráti na svém kontě 18 bodů, tři body před nimi jsou Pardubice, 12. Mladá Boleslav už je poněkud vzdálenější - Bruslaři letos získali 34 bodů.

Statistiky týmu zcela ovládá Vladimír Růžička mladší, který je nejproduktivnějším hráčem, nejlepším střelcem (7 gólů) a nejpilnějším nahrávačem (12 asistencí). Další místa pak obsadili hráči, kteří do Chomutova přišli buď v létě, nebo v průběhu letošní sezóny. Na druhém místě kanadského bodování je s 11 body Jan Stránský, o bod méně mají Masi Jalmari Marjamäki a Ronald Knot. Trochu za očekáváním zůstává Radek Duda, který na sever Čech přišel začátkem října. Za 17 odehraných zápasů si zapsal 3 góly a 5 asistencí.

V brankovišti Pirátů se v letošní sezóně stihli vystřídat už čtyři maskovaní muži. Nejlepší statistiky z nich má Justin William Peters, který se k týmu připojil až na konci října, do té doby střežil bránu německého Kölner Haie. Dvaatřicetiletý Kanaďan odehrál 9 zápasů a jeho aktuální úspěšnost je 91,91 %. Rodák z vesnice Blyth u Huronského jezera má ostatně zkušeností na rozdávání, kromě zámořských mládežnických soutěžích nastupoval také ve slavné NHL, kde odehrál 83 zápasů převážně v dresu Caroliny Hurricanes.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Vladimír Růžička
Kapitán: Marek Tomica
Hala (kapacita): Rocknet Aréna (5250)
Poslední utkání: Prohra 2:3 s Třincem

SOUPISKA Chomutova