Postup do čtvrtfinále? Velké zadostiučinění, říká brankář Branislav Konrád

Petr Martínek
O L O M O U C – Mora ovládla sérii s karlovarskou Energií, po roční pauze čeká kohouty čtvrtfinále nejvyšší soutěže. U druhé a třetí výhry stál mezi třemi tyčemi Branislav Konrád, který vyšperkoval postupové utkání čistým kontem.

Pouze ve druhém zápase Hanáci zaváhali na cestě dál. Kohouti ovládli měření sil s Energií poměrem 3:1 na zápasy. „Začali jsme doma výborně, když první zápas přinesl výhru. Ve druhém duelu nás Vary přehrály a využily naše chyby ve svůj prospěch. I když jsme vedli, výkon nebyl z našeho pohledu dobrý. Třetí zápas nám vyšel, když jsme se za nepříznivého stavu dokázali nakopnout a obrátit vývoj. Tento moment označuji za zlomový. Za stavu 2:1 jsme se vrátili domů a rozhodli se dát do toho všechno, ať už nemusíme hrát pátý zápas,“ zahájil Branislav Konrád své povídání.

⇒Brankář Branislav Konrád

Dva góly čtvrtého klání obstaral v 11. minutě Jakub Orsava, jenž po návratu z marodky ukázal svou důležitou roli v týmu. Za celou sérii s Karlovými Vary zaznamenal osm bodů. „To, že jsme se ujali vedení, bylo velmi motivující a prospělo nám to i z psychické stránky. Odskok o dvě branky nás uklidnil, pak jsme ustáli tlak Energie. Vstup do třetí třetiny byl kvalitní, prvních deset minut Vary neměly žádnou pořádnou šanci. Gól na 3:0 nás hodil do klidu úplně a v tu chvíli jsem věděl, že to dotáhneme do vítězného konce,“ popsal.

Slovenský gólman Olomouce přidal ke svému jistému výkonu i čisté konto, nikdo z hostů si na něj nepřišel. „Zpočátku jsem na nulu moc nemyslel. Jak se však blížil konec, přál jsem si to udržet. Hnal mě i fakt, že jsem snad doposud nulu v play-off nikdy nevychytal. Nyní už se tak stalo a jsem za to vděčný,“ řekl s úsměvem na tváři.

Ze začátku série dostával více prostoru Konrádův parťák Jan Lukáš, což v kontextu posledních let nebývalo v play-off úplným zvykem. „V Brně na konci základní části jsem si přivodil zranění, nebylo to nic příjemného. Současně to zvládám pod léky a držím se. Honza Lukáš odchytal skvěle první zápas, ve druhém to už ideální nebylo ani pro ně, ani pro nás. Trenéři se mě v neděli ptali, jestli mohu. Já jim slíbil, že do toho dám všechno a velmi mě těší, že to vyšlo. Kdybychom hráli i ve středu, bylo by to o hubu,“ pověděl upřímně.

„Kluky musím pochválit za perfektně zvládnuté přesilovky i oslabení, tyto situace nám v konečném součtu pomohly předkolo zvládnout. Když se vrátím k Jakubu Orsavovi, jeho bodový příděl je skvělý. Nabral parádní formu, skoro jako Connor McDavid,“ zasmál se. „Ani bych na něm to delší rehabilitování nepoznal,“ chválil Konrád.

Po konci čtvrtého zápasu přišla na řadu děkovačka. Branislav Konrád si vzal do ruky mikrofon a rozproudil olomoucké tribuny podobně jako Fredie Mercury na Live Aid 1985. „Napadlo mě to udělat. Nechtěl jsem tam vymýšlet moc složitých kreací, úplně jsem se na to necítil. Děkuji organizátorům, že mi dodatečně zapnuli mikrofon. Už jsem tu osmým rokem a vymýšlet stále nové a nové oslavy po utkání je těžší,“ usmál se dobře naladěný Konrád.

Už je jisté, že ve čtvrtfinále čekají na kohouty Pardubice. „Pořádně zregenerujeme. Rádi bychom využili tu jejich delší herní absenci. Bude to ještě o úroveň náročnější, ale důkladně se přichystáme,“ doplnil brankář s číslem 42 na zádech.

Ačkoliv předsezónní prognózy kohoutům příliš nepřály, Mora se znovu probojovala do vyřazovací části a opět po dvou letech bude hrát dokonce čtvrtfinále. „Je to velké zadostiučinění. Prognózy ale jdou jaksi mimo mě. Hodně nám nahrála dobrá první polovina, v té druhé to skrze zranění nebylo ono. I já sám jsem byl často zraněný a nemocný. Svým způsobem jsme to ale tak nějak zvládli,“ uzavřel Konrád.