Potřebujeme se dostat do pohody, ve které jsme byli v říjnu, ví útočník Silvester Kusko

Daniel Fekets, FOTO: Roman Mareš
K L A D N O - Olomoučtí hokejisté poprvé po třetí reprezentační pauze bodovali. V prodloužení dokázali vyhrát na ledě Kladna a upevnili si tak sedmou pozici v tabulce. Skvělý zápas odehrál Silvester Kusko, jenž na ledě strávil více než 19 minut a vstřelil dvě branky.

„Věděli jsme, že to bude strašně těžký zápas, protože Kladno hraje o všechno. My zase hrajeme o to, abychom se dostali do pohody, ve které jsme byli v říjnu a listopadu. Samozřejmě že po průběhu, kdy jsme po dvou třetinách vedli, bychom raději brali tři body, ale na druhou stranu jsme chvíli před koncem prohrávali, takže nakonec si myslím, že jsme za dva body rádi,“ hodnotí Silvester Kusko duel 48. kola TELH.

⇒ Útočník Silvester Kusko

O oba góly se olomoucký útočník postaral ve druhé třetině. Nejprve Hanáky poslal do dvoubrankového vedení ve 22. minutě a pak i ve 33. minutě. „U první mé branky ukázal Honza Lukáš výborný přehled. Viděl, že jsme tam zůstali. Oni šli střídat a my jsme to naštěstí dokázali sehrát do prázdné brány,“ popisuje forvard s číslem 91 na zádech.

Po dvou třetinách tedy kohouti vedli 3:1, nicméně v periodě třetí domácí zabrali a průběžný stav otočili. Vyrovnával však Jakub Navrátil a rozhodující branku v prodloužení zapsal Lukáš Klimek. „Ono se říká, že vedení o dva góly je v hokeji nejhorší stav,“ směje se. „Oni neměli co ztratit, takže šli do toho, šli do útoku a dostali pár přesilovek. Prostě toho využili. My jsme navíc dohrávali asi na patnáct lidí, někteří kluci nám odpadli. Fyzicky to bylo náročné.“

Utkání s Kladnem nedohráli obránci Lukáš Mareš, Jiří Ondrušek a David Škůrek, stejně tak Lukášové Nahodil s Andělem. Ačkoliv ztrát v sestavě bylo opravdu hodně, Moru můžou kromě dvou bodů těšit i využité přesilovky. „Paradoxně nám poslední zápasy tolik nešly, ale s Kladnem jsme z nich dali dva góly, takže spokojenost. Snad na to navážeme v příštích zápasech, hlavně tedy v play-off,“ doufá Kusko.

Silvester Kusko v letošním ročníku zatím nastřílel šest branek, z toho se hned třikrát trefil do sítě Kladna. „Snad tedy nesestoupí,“ doplňuje s úsměvem. „Ono se ale kolikrát hraje daleko hůře proti týmům, které jsou dole. Extraliga je tak vyrovnaná, že lehký soupeř v ní není.“

Do konce základní části chybí čtyři kompletní kola, navíc Moru ještě čeká dohrávka na ledě Sparty. Svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky jsou nyní na sedmé pozici s pětibodovým náskokem na osmou Plzeň. Bude hlavním cílem se udržet v osmičce a začít předkolo doma? „Výhoda domácího prostředí zas až taková není. U nás jde spíše o to, abychom se dostali do pohody, ve které jsme byli v říjnu. Abychom si věřili a aby se někteří kluci vyléčili,“ uvědomuje si sedmadvacetiletý forvard.

„V pondělí máme den volna a pak už znovu tréninky. Trenéři nás moc vydechnout nenechají, ale to je dobře. Musíme být připraveni na play-off,“ uzavírá Kusko.