Potřetí v sezóně proti Zlínu. Hanáci chtějí navázat na úvodní zápas ročníku

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Potřetí v sezóně se Hanáci utkají se Zlínem, tentokrát na ledě Beranů. První vzájemné měření sil vyšlo lépe pro Olomouc, podruhé se radoval Zlín. Jak souboj Kohoutů s Berany dopadne tentokrát? Utkání začne v neděli 13. 12. od 17 hodin na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně.

Řekli před zápasem: Tomáš Dujsík

V pátek předvedli Hanáci výborný výkon na západě Čech, kde v prodloužení zdolali Plzeň. „Včera byla klíčová naprostá koncentrace, trpělivost a perfektní obranná hra celého týmu,“ vyjmenovával klíčové faktory obránce Tomáš Dujsík. „Já jsem viděl největší přínos v perfektním backchecku útočníků, kteří obraně maximálně pomohli,“ chválil své spoluhráče. „A taky jsme se snažili hrát maximálně jednoduše. Když se nedaří, tohle je jediná cesta,“ dodal osmadvacetiletý bek. Kohouti navíc prolomili třízápasovou sérii proher, kterou s Plzní měli.

⇒ Obránce Tomáš Dujsík

Extraligový program je ale neúprosný, a tak je nyní třeba vyhlížet další zápas. K němu Olomouc nastoupí už v neděli, kdy na Hanou přijede Zlín. Berani měli v pátek volno, v sobotu však odehráli náročný zápas proti Litvínovu. Tomáš Dujsík věří, že případná větší únava Beranů by Olomouci mohla pomoct. „Doufám, že ano. V tomhle nabitém programu hraje roli každý den, ale spoléhat na to určitě nebudeme. Očekáváme velmi těžký zápas a musíme hrát maximálně koncentrovaně stejně jako v Plzni,“ ví majitel čtyř kanadských bodů v letošní sezóně.

„Se Zlínem hrajeme velmi často v přípravě, nemyslím, že by to bylo nějaké překvapení ani na jedné straně,“ přemýšlel brněnský rodák. „Asi se budu opakovat, ale zítra rozhodne koncentrace, obětavost a maximální nasazení,“ předpovídá hráč s číslem 6 na zádech.

Z Kabiny soupeře: Zlín je jako na houpačce

Prosinec byl v podání Beranů značně nestabilní. Nejprve Zlín porazil Vítkovice (2:1), poté však v divoké přestřelce podlehl Plzni (7:5). Následovala výhra v Liberci (2:4), kterou vystřídala zase prohra, tentokrát na domácím ledě s Karlovými Vary (1:2p). V sobotu Zlínští na vlastním ledě přivítali Litvínov, Severočeši si ze Zimního stadionu Luďka Čajky odvezli výhru 0:2.

V sobotním zápase se na led vrátila důležitá opora zlínské ofenzivy - Antonín Honejsek. Zlínský útočník zažívá skvělou sezónu, v 18 zápasech zaznamenal 16 bodů a s přehledem tak vede tabulku kanadského bodování týmu. První příčka mezi zlínskými střelci patří Bedřichu Köhlerovi (6 gólů). Daří se také mladému obránci Danielu Gazdovi, který svými výkony v extralize (4+2) zaujal také trenéra reprezentace Filipa Pešána a podívá se na turnaj Chanel One Cup v Moskvě. V brankovišti Berani tradičně spoléhají na Libora Kašíka, kterému ale roste slibná konkurence. Daniel Huf už několikrát dokázal, že je solidní dvojkou.

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7000)
Poslední utkání: Prohra 0:2 s Litvínovem.

TELH 2020/2021
PSG Berani Zlín – HC Olomouc

umístění v tabulce
46:60 - 18 bodů