Potvrdí Kohouti zlepšení v Litvínově?

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Kohouti v minulém kole poprvé bodovali v letošní sezóně, když porazili loňského finalistu Liberec a navíc neinkasovali ani gól. Teď je čeká cesta do nevyzpytatelného Litvínova, který na svém ledě ještě neinkasoval. "Vítězství proti Liberci nám pomohlo hlavně psychicky. Víme, že to umíme," říká David Škůrek. Svoje umění nám Hanáci předvedou opět v neděli, televizní zápas pátého kola začíná v 17:20.

Spokojenost vládne na olomouckém zimním stadionu. Po desetigólovém výprasku od Plzně si Kohouti napravili reputaci vítězstvím nad libereckými Tygry. Dokonce se olomouckému týmu podařilo udržet nulu. „Je to velký výkyv v porovnání se zápasem v Plzni. Ale zaměřili jsme se na to, vyříkali jsme si všechny věci tak, aby nám to v obraně šlapalo. Jedině tak můžeme zápasy zvládat. A vyšlo nám to,“ popisuje příčiny zlepšené hry mužstva David Škůrek.

V olomouckém mužstvu přes týden probíhaly pohovory s hráči, které evidentně měli pozitivní dopad. „Bylo to pro nás velice důležité vítězství. Hlavně pro nás samotné, pro hlavu, pro naši psychickou stránku. Jsem rádi, že jsme to zvládli. Nějak jsme tedy napravili předchozí zápas a musíme v tom jenom pokračovat.“ Olomouc má první tři body v extraligové tabulce, což prozatím stačí jen na 12. místo. V dalším zápase ji čeká Litvínov, který v pátek svůj zápas se Spartou nesehrál.

⇒ Obránce David Škůrek

V Litvínově bude chybět Kohoutům střelec druhé gólu Miroslav Holec, který inkasoval nešetrný faul kolenem od libereckého kapitána Ševce. David Škůrek byl u situace nejblíže a neváhal se za spoluhráče postavit. „Jel jsem za Míru Holce, protože jsem viděl, jak mu tam prasácky nechal koleno. Chtěl jsem si to s ním rozdat, ale bohužel, odjel od boje. Nezachoval se jako chlap. Docela zklamání z mojí strany, že zrovna on odjel od boje,“ projevuje zklamání nad chováním nejtrestanějšího obránce extraligy skoro dvoumetrový olomoucký obránce.

V Litvínově Olomouc čeká jiný oříšek. Verva prozatím na domácím ledě neinkasovala a právě z domácích zápasů získala všech šest bodů. „My se nesmíme dívat na soupeře. Musíme se dívat hlavně na náš výkon a musíme hrát hlavně to, co si říkáme. Když to budeme plnit a hrát disciplinovaně, tak věřím, že ty zápasy budeme zvládat, jak doma, tak i venku,“ věří v pokračování zlepšených výkonů olomoucká trojka.

Z KABINY SOUPEŘE: Sázka na zkušenosti, nová jistota v bráně

Litvínov do sezony vstoupil dobře. Z domácího ledu udělal nedobytnou tvrz, do jejíž brány se zatím nikdo neprobil. Michal Petrásek, momentálně statisticky nejlepší gólman extraligy, tak prozatím plnohodnotně nahrazuje Jaroslava Januse, stálici litvínovské brány v posledních sezonách, který se ale rozhodl vrátit do Bratislavy.

Z Litvínovské obrany zmizely také Pavelka s Pavlíkem, který se nechali zlákat ambicióznějšími kluby (Sparta, Hradec). Připočteme k tomu odchod mladého Reichla do kanadské juniorky a účastníka MS v Paříži Robina Hanzla do KHL, mohl by mít Litvínov v této sezóně problém. Vedení hodlá stavět na kostře Trávníček, Hübl, Lukeš osvěžené příchodem Kanaďana Nichollse, navrátilce Jánského nebo obránce Dietze z Mountfieldu. Zajímavostí je, že na zkoušce neuspěl exolomoucký Matai.

Litvínov, stejně jako Olomouc, má špatnou zkušenost s Plzní, s níž prohrál 5:1. Se dvěma domácími výhrami má Verva šest bodů a trůní ve středu tabulky na sedmém místě. O šest gólů se podělili jen čtyři střelci, dvougólový jsou Černý a Trávníček.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Radim Rulík
Kapitán: Michal Trávníček
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (6011)