Právě probíhá Týden rané péče! Letos se sloganem „Nikdy není příliš brzy“

O L O M O U C – Olomoucký hokejový klub už několik sezón spolupracuje se Společností pro ranou péči, která podporuje rodiny s handicapovanými dětmi. Během listopadu, a to v termínu od 7. do 13. listopadu probíhá Týden rané péče a právě tato společnost připravila pro své klienty i širokou veřejnost bohatý program. Letošní ročník se nese v duchu podtitulu, a to Nikdy není příliš brzy.

Letošní ročník Týdne rané péče je již devátým pokračováním. Cílem akce je rozšířit povědomí o poskytování sociální služby rané péče, která pomáhá rodinám s handicapovaným dítětem nebo dětmi překonávat těžké životní situace. Do letošního ročníku se zapojilo 23 pracovišť rané péče napříč Českou republikou a Nadace rozvoje občanské společnosti.

Slogan letošní kampaně „Nikdy není příliš brzy“ se snaží upozornit na důležitost včasného zahájení služby, tak aby se rodině dítěte s postižením dostala pomoc neodkladně.

Je naprosto nezbytné, aby rodiče dětí s postižením dostali informace o možné pomoci včas. Právě v náročném období po sdělení nepříznivé diagnózy nebo v době pochybností o zdravém vývoji dítěte, potřebují rodiče a celá rodina neodkladnou odbornou podporu.

I v Olomouci je připraven bohatý program. Benefiční show Olomoucké ligy v improvizaci. „O.li.v.y“ je připravena na čtvrtek 10. 11. Společnost pro ranou péči připravila pro veřejnost také Den otevřených dveří, který proběhne v pátek 11. 11. od 9 do 12 hodin v budově Střediska rané péče SPRP Olomouc na Střední novosadské 52. Ke zhlédnutí budou i velkoplošné fotografie ze života dětí se sluchovým postižením. V neděli 13, listopadu bude v Divadle na Šantovce promítnuta pohádka Terezka a kouzelné autíčko.

Více informací o Týdnu rané péče i Společnosti pro ranou péči SPRP se dozvíte na stránkách www.ranapece.cz