Předkolo pokračuje v plném proudu! Hanáci chtějí navázat na úvodní výhru

Michal Jonáš
KARLOVY VARY - Kohouti v netradičním úvodním duelu předkola Generali ČP play-off předvedli skvělý výkon, za který byli po vítězství 4:1 odměněni prvním bodem a s ním spojeným vedením v sérii. Ta se nyní přesouvá na led Západočechů, kde už svěřenci Jana Tomajka mohou rozhodnout o postupu do čtvrtfinále. Úvodní buly sobotního klání padne před kamerami O2 TV Sport v 15:30, ve stejný čas se rozehraje také zápas v neděli.

Řekl před zápasem - Dalibor Řezníček

První utkání se kvůli problémům s ledovou plochou muselo dohrávat od druhé třetiny až následující den. „Bylo to divné. Tohle jsem ještě nikdy nezažil a asi se mi to už nikdy nestane. Pro nás bylo důležité, že jsme se dokázali zkoncentrovat a dovést zápas do vítězného konce. Měli jsme to po první třetině dobře rozjeté, takže to byl hlavní úkol, který jsme zvládli,“ popsal neobvyklou situaci Dalibor Řezníček.

⇒ Obránce Dalibor Řezníček

Na hráče proto ve čtvrtek čekalo pouze 40 minut hry, s tak krátkým zápasem se nicméně popasovali dobře. „Čekal jsem to horší, nebyl to tak velký rozdíl. Začalo se hrát, nepřemýšlel jsem nad tím, jestli je první nebo druhá třetina. Naštěstí jsme přidali třetí gól, což nás uklidnilo,“ doplnil zlínský odchovanec.

Olomouc v prvním dějství odskočila do dvoubrankového vedení, které kohoutům následující den velice pomohlo. „Určitě se šlo do utkání lépe. Na druhou stranu, oni neměli co ztratit. Ten tlak byl na nás, ale dokázali jsme to udržet,“ potěšilo hráče s číslem 14 na zádech.

Kvůli rýze v ledu také mezi oběma celky vzplály emoce. Hanáci chtěli pokračovat ve hře, zato tým kolem kapitána Jiřího Černocha byl daleko zdrženlivější. Tato neshoda byla poznat i v následující dohrávce. „Je to play-off, to k tomu patří. Pár potyček a soubojů tam ještě bude, s tím se musí počítat,“ měl jasno olomoucký zadák.

„Do každého zápasu jdeme s tím, že ho chceme vyhrát. Máme cíl vyhrát oba zápasy a rozhodnout sérii ve Varech,“ zakončil své povídání Řezníček.

Průběh prvního klání

Olomouc před zaplněnou plecharénou vstoupila do utkání skvěle. Už po padesáti sekundách se před bránou objevil osamocený Silvester Kusko, jenž kotouč na druhý pokus dostrkal za Lukešova záda. Zanedlouho dostala Mora k dispozici přesilovku, kterou využil po dorážce nahození Orsavy Pavel Musil. Po úpravě ledové plochy během první přestávky zůstala na ledě rýha. Ta se ani po dvou hodinách odkládání startu druhého dějství nepodařila spravit, a tak musel být duel odložen.

Následující den zápas pokračoval. A opět to byla Olomouc, která udávala tempo hry. Po krásné přesilovkové souhře zvýšil vedení domácích na tři góly Jakub Orsava. Na začátku třetího dějství se sice podařilo Energii díky zásahu Martina Kohouta snížit, nicméně vzápětí vrátil pohodlný náskok Hanákům Karel Plášek. Karlovy Vary už na další snížení nestačily, o vítězi tak bylo rozhodnuto.

Soupiska HC Energie Karlovy Vary

Brankáři: Štěpán Lukeš, Vladislav Habal, Adam Dybal, Petr Hamalčík.

Obránci: Tomáš Bartejs, Ondřej Dlapa, Tomáš Havlín, Joona Huttula, Matteo Kočí, Filip Krajčík, Dalimil Mikyska, Michal Plutnar, Tadeáš Tůma, Lukáš Pulpán, Martin Rohan, Adam Rulík, Matěj Stříteský.

Útočníci: Ondřej Beránek, Jiří Černoch, Dávid Gríger, Jan Hladonik, Vít Jiskra, Petr Koblasa, Filip Koffer, Tomáš Rachůnek, Tomáš Redlich, Martin Kohout, Daniel Kružík, David Kofroň, Mikko Juusola.

Hlavní trenér: David Bruk
Hala (kapacita): KV Arena (5 874)
Poslední utkání: Prohra 1:4 s Olomoucí