Přesilovky paradoxně využíváme, ale musíme přidat góly ze hry, ví Michal Nedbálek

Luděk Stránský
O L O M O U C - Přestože byli hokejisté olomoucké Mory ve svém druhém čtvrtfinálovém utkání aktivnější, od Benátek dostali lekci z produktivity. Po urputném boji si Středočeši odvážejí vítězství 3:2 a srovnaný stav série, která bude pokračovat na jejich ledě. „Kdybychom proměnili aspoň polovinu šancí, tak bychom museli vyhrát,“ říká Michal Nedbálek, který střelou od modré využil jednu z přesilových her domácích.

Téměř celé utkání udávali Kohouti tempo hry, dostávali se do šancí, ale gólově se neprosazovali. Naopak Benátky svým urputným pojetím a stabilním výkonem gólmana Vošvrdy ověřily tvrzení, že účel světí prostředky.

„Prohráli jsme sice tři dva, ale myslím si, že jsme nehráli špatně. Měli jsme spoustu šancí, a kdybychom proměnili aspoň polovinu z nich, tak bychom museli vyhrát. Byl to pro nás trochu smolný zápas,“ zamýšlel se po utkání olomoucký bek Michal Nedbálek.

Vzápětí se šestadvacetiletý obránce rozmluvil i o produktivitě obou mužstev. „Benátky využily všechno, co měly. Nebyly to sice přímo vyložené šance, ale to se stává. Není to první ani poslední zápas, kdy hrajete lépe a prohrajete. My se z toho musíme otřepat a příště hrát lépe,“ ví Nedbálek.

⇒ Michal Nedbálek

V první třetině si rozhodčí znepřátelili domácí příznivce, když nejdříve Kohoutům neodpískali požadované trestné střílení, a poté na konci třetiny nařídili nájezd ve prospěch Benátek. „Abych pravdu řekl, tak asi moc nechápu pravidla. Mně připadalo, že hákování na našeho hráče bylo větší, než faul na jejich útočníka,“ divil se hráč s číslem dvanáct.

Olomoučtí si v prostřední části zajistili náskok, ale do konce třetiny stihly Benátky skóre ještě otočit. „Trenéři nám potom v kabině říkali, že hrajeme dobře, ať si stále plníme své úkoly a góly prostě musí přijít. Věřili jsme, že to utkání nakonec vyhrajeme, ale nestalo se tak,“ říkal zklamaně Nedbálek.

Důležitým faktorem v průběhu duelu se ukázal být benátecký gólman Tomáš Vošvrda, který zneškodnil nadějné příležitosti domácích. „Jo, chytal dobře. Ale myslím si, že když my budeme zakončovat důrazně a budeme víc chodit do brány, tak jim gólman nepomůže,“ věří Nedbálek.

Mora zatím ve vyřazovacích bojích střílí paradoxně góly pouze v početní výhodě. A v přesilovce se trefil i Nedbálek. „Dostal jsem to dobře na modrou od Pavla Selingra a chtěl jsem hlavně trefit bránu. Vyšlo to i s razancí a spadlo to tam,“ popsal svoji třetí branku v sezóně Nedbálek.

Navíc se olomoucký bek vyjádřil i k proměněným početním výhodám: „Je to zvláštní. V sezóně nám přesilovky moc nešly a teď je využíváme. Ještě by to chtělo přidat góly ze hry a bude to fajn.“

Kohouti do úterního klání vstoupili opět netradičně v červených dresech a bílých štulpnách. První utkání v této kombinaci vyhráli, že by tedy pověrčivost? „Asi jo. Já nevím, kdo to určil. Přišli jsme do šatny a tam už to bylo nachystané stejně jako v minulém zápase. Jelikož jsme dneska prohráli, tak se s tím v Benátkách už asi nebude pokračovat. Asi to ve štulpnách nebude,“ ukončil povídání Nedbálek.

FOTO: Zdeněk Polák