Přidají Hanáci třetí výhru v řadě? V cestě jim stojí Plzeň

Jiří Horák, Kristýna Nováková
O L O M O U C – Po skalpu lídra soutěže z Liberce mají olomoučtí hokejisté zálusk i na druhý celek Tipsport extraligy – Škodu Plzeň. S tou v posledním domácím utkání prohráli o čtyři branky, takže ji mají co vracet. Navíc stále živí naději na přímý postup do play-off. Utkání začíná v 18:00 a můžete jej sledovat i na obrazovkách ČT sport.

ŘEKL PŘED ZÁPASEM: David Škůrek

Po více jak měsíční pauze se vrátil proti Liberci do sestavy David Škůrek a hned se mohl radovat z důležitého vítězství. „Musím říct, že to bylo těžké. Snažil jsem se udělat jednoduché první střídání, abych se do toho dostal, protože pauza byla dlouhá. Hrál jsem to jednoduše, nepouštěl jsem se do žádných větších akcí. Spoluhráči mi pomohli, takže super," popisoval svůj návrat na led olomoucký bek.

⇒ Obránce David Škůrek

Olomoucký bojovník přiznal, že jeho zranění už je vyléčené. Obrana Hanáků to v posledních zápasech nemá vůbec jednoduché. Po zranění Jakuba Galvase dohrávali Hanáci zápas na Spartě pouze ve čtyřech zadácích.

Zápas s Libercem rozhodla jediná branka. Bezchybný výkon si poté připsal Jan Lukáš. „Určitě jej hodnotíme pozitivně. Super bylo, že Honza vychytal nulu. Zasloužil si to, podal výborný výkon. Snažili jsme se mu pomoct u dorážek, jinak většinu prvních střel zlikvidoval s přehledem," řekl hráč s trojkou na zádech.

Utkání provázelo také poměrně dost vyhrocených situací. „S Libercem je to pokaždé trochu vyhrocené. Mají tam pár bouřlivých hráčů. My to ale ustáli, nenechali jsme se vyprovokovat a zodpovědně si hráli to, co jsme chtěli," dodal.

Hanáci budou chtít prodloužit vítěznou sérii i nadále, bohužel v cestě jim stoji rozjetá Plzeň. „Musíme si hlavně pohlídat jejich první přesilovkou lajnu. Dávají hodně branek právě z početních výhod. Na to si musíme dát pozor," přidal na závěr.

Z KABINY SOUPEŘE: Plzeň nasázela v posledních třech utkáních 21 branek

Plzenští momentálně drží sérii tří vítězných zápasů v řadě. Přehráli Pardubice (8:3) a Zlín (9:2) rozdílem třídy a v posledním utkání porazili také Mladou Boleslav (4:1). Co je ovšem obdivuhodné, že za tyto tři zápasy dokázali svým soupeřům vstřelit 21 branek. Za zmínku určitě stojí pětigólové představení Milan Gulaše v zápase s Berany.

Právě dvojice Gulaš - Kovář se začíná rozehrávat a společně táhnou Plzeň do play-off. Gulaš je neproduktivnějším hráčem celé extraligy (28+31), Kovář si drží průměr více jak bod na zápas (7+25). Společně s nimi se v první trojce kanadského bodování nachází i Vojtěch Němec (21+13). V obranných řadách se nejvíce daří Peteru Čerešňákovi (7+17) a Lukáši Pulpánovi (1+17). Jasnou jedničkou je s 38 odchytanými zápasy mladíček Dominik Frodl. Ten si drží úspěšnost zákroků nad 93 % a průměr inkasovaných branek za zápas pod dvěma (1.85).

Co se týče vzájemných zápasů, lépe jsou na tom Hanáci, kteří dokázali dvakrát zvítězit. Jednou v základní hrací době (3:1), podruhé po samostatných nájezdech (2:1), ve kterých rozhodl Lukáš Nahodil. V posledním vzájemném střetnutí ale doma nedokázali skórovat a inkasovali čtyři branky (0:4).

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér: Ladislav Čihák
Kapitán: Milan Gulaš
Hala (kapacita): Home Monitoring Aréna (7 536)
Poslední utkání: Výhra s Mladou Boleslaví 4:1

SOUPISKA Plzně