Primátor přijal hráče A-týmu na radnici

Redakce
O L O M O U C – Ve středu 3. dubna přijal primátor města Olomouce Miroslav Žbánek na radnici celý A-tým HC Olomouc, včetně trenérů a generálního manažera klubu. Hráčům při této příležitosti poděkoval za dobrou reprezentaci města a vyjádřil přání, aby se v následující sezóně klubu dařilo ještě lépe.

V sezóně 2018/2019 předvedl A-tým HC Olomouc doposud nejlepší výkon od návratu klubu do extraligy. Zopakoval dřívější postup do čtvrtfinále poté, co se v základní části umístil na šesté příčce. Ve čtvrtfinále pak vyzval Plzeň, kterou donutil až k sedmému zápasu. Postup do semifinále byl nadosah, nicméně nakonec byla šťastnější Plzeň. Přesto se však jednalo o výtečný výkon, kterého si všimli i zástupci města Olomouce. Primátor Miroslav Žbánek proto pozval celý A-tým, jeho trenéry a generálního manažera klubu na radnici.

Setkání pak proběhlo ve středu 3. dubna 2019. Primátor Žbánek přijal celý tým v obřadní síni. Celému týmu poděkoval za dobrou reprezentaci města Olomouce a ocenil bojovnost a nasazení hráčů, se kterým nastupovali do každého utkání. Následně vyjádřil přání, aby vztahy mezi městem a hokejovým klubem i nadále vzkvétaly ke vzájemné spokojenosti a aby se eventuálně stala z HC Olomouc módní záležitost.

Generální manažer klubu Erik Fürst následně předal panu primátorovi play-off dres kapitána Martina Vyrůbalíka podepsaný od celého týmu. Primátor na oplátku družstvo obdaroval dortem v klubových barvách s logem HC Olomouc. Následně si všichni společně připili na další úspěšné sezóny.

Ještě před touto společnou oslavou se primátor Žbánek setkal se zástupcem petičního výbor Mgr. Janem Jašíčkem, který primátorovi předal podpisy, kterými veřejnost podpořila Petici za záchranu zimního stadionu a hokeje v Olomouci.