Příprava se chýlí ke konci. Kohouti ji uzavřou odvetou proti Zlínu

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Letošní příprava na novou extraligovou sezónu končí a naopak důležité zápasy o body klepou na dveře. Generálkou před startem nejvyšší české soutěže bude pro Kohouty odveta se Zlínem. Hanáci se nedalekému soupeři v přípravě už jednou postavili a nepovedené utkání by rádi odčinili. Příležitost mají už v pátek 7. září od 17 hodin na ledě olomouckého zimního stadionu.

ŘEKL PŘED UTKÁNÍM: JIŘÍ ONDRUŠEK

V odvetě s Trenčínem na ledě slovenského soupeře došlo na pořádnou gólovou přetahovanou. Vítězně z ní ale nakonec vyšel domácí celek, Hanáky totiž zradila koncovka, a tak se tentokrát, tak jako na vlastním ledě, z výhry Kohouti radovat nemohli. „Myslím si, že Trenčín hrál aktivněji. Víc po nás šli a napadali. Byl rozdíl v tom, že jsme neproměnili své šance, kterých jsme měli taky dost,“ přiznal Jiří Ondrušek.

Posledním soupeřem Hanáků v přípravě bude Zlín, se kterým se Olomouc už jednou potkala. Na zlínské Berany ale olomoucké áčko příjemné vzpomínky nemá. „Ve Zlíně bylo špatně úplně všechno. Myslím si, že není na co navázat. Ukázali jsme si, jak hrát nemáme a já doufám, že už se to nebude opakovat,“ vrátil se ke kruté porážce 0:6, kdy se Kohoutům lepila smůla na hokejky.

Tentokrát se vzájemný zápas přesune pod střechu olomouckého zimního stadionu, ale i ve druhém střetnutí si Kohouti dobře uvědomují, že Zlín rozhodně nebude jednoduchým soupeřem. „Mají hodně bruslivé kluky. Napadají, jsou nepříjemní, mají dost soubojů po odehrání puku. Jsou takoví houževnatí a těžko se proti nim hraje,“ tvrdil olomoucký odchovanec.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Do startu extraligy zbývá posledních pár dnů a Olomoučtí pilují své dovednosti k dokonalosti, na ostré zápasy už se těší celá kabina. „Už se moc těšíme. Tréninků bylo hodně, i když teď se začínají zkracovat a zaměřujeme je víc na zápas,“ prozradil bek nosící na drese tradiční třiadvacítku.

A jak jsou olomoučtí hokejisté spokojení se svými výkony v přípravě? Během přátelských zápasů utrpěli jen jednu vysokou porážku a dvě poměrně těsné, dobře si ale uvědomují, že na výsledky se v přípravě tak úplně nehraje. „V přípravě tolik neřešíme výsledky, ale spíš předváděnou hru. Může se prohrát, ale pokud hrajeme, co chceme a dodržujeme systém, tak v přípravě tolik nevadí, že prohrajeme o gól, když neproměňujeme šance. Na druhou stranu jindy můžeme vyhrát, ale hra není podle představ, takže to taky pochválit nemůžeme,“ vysvětlil zkušený obránce.

Z KABINY SOUPEŘE: Kohouti i Berani končí přípravu. Kdo bude šťastnější?

Kohoutům i zlínským Beranům se v letošní přípravě poměně dařilo. Zlín však může být se svými výsledky přece jen o něco spokojenější. Z dosud odehraných sedmi utkání se musel smířit jen s jednou těsnou prohrou proti Novým Zámkům, a to 1:2, v dalších sedmi duelech se z výhry radoval vždy tým v modro-žluté barevné kombinaci.

Hanáci už se se Zlínem letos jednou setkali, první vzájemné střetnutí v přípravě ale Olomouci vůbec nevyšlo a Berani se mohli před vlastními fanoušky radovat z vysoké výhry 6:0. V dalších dvou zápasech si navíc s chutí zastříleli i proti Jihlavě (5:3) a Zvolenu, kterému dovolili jen jedinou branku (6:1). Podruhé však týmy, které dělí opravdu krátká vzdálenost, změří síly v olomoucké plecharéně, kde Hanáci letos v přátelských zápasech ještě neprohráli.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Robert Svoboda
Hala (kapacita): Zimní stadion Luďka Čajky (7 000)
Poslední utkání: Výhra nad Zvolenem 6:1