Přípravu oživí Generali Česká Cup. Můžeme se těšit i na moravské derby!

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Před startem nové sezóny Tipsport extraligy čeká na Hanáky nový turnaj s názvem Generali Česká Cup. V základní skupině se Kohouti utkají s Hradcem Králové, Dynamem Pardubice a Kometou Brno.

Turnaj se uskuteční od 4. srpna do 22. září. Jelikož se jej kromě čtrnácti extraligových celků účastní i dvě mužstva z Chance ligy (Kladno a Přerov), bude rozdělen do čtyř skupin po čtyřech týmech. V nich se pak utká dvakrát každý s každým. Mužstva, která skončí na prvním a druhém místě, postoupí do play off.

Los přidělil Kohoutům skupinu C, což znamená, že se fanoušci mohou těšit na čistě moravský souboj s brněnskou Kometou. Dále na Hanáky čekají dva východočeští soupeři, a to Mounfield Hradec Králové a Dynamo Pardubice.

⇒ Trenér Jan Tomajko

„Pro nás to bude dobrá příprava na sezónu. Další věcí je, že fanoušci přišli o konec extraligy, takže doufáme, že je tímto navnadíme na nový ročník, díky čemuž budou chodit v hojném počtu. Myslím si, že máme i vcelku atraktivní soupeře – Kometa, Hradec i Pardubice jsou blízko, takže to mohou být taková malá derby, což bude divácky zajímavé.

Rozhoduje se samozřejmě až během sezóny, takže se nedá říct, že bychom během tohoto přípravného turnaje hráli pokaždé v nejsilnější sestavě, nicméně se budeme snažit z něj vytěžit co nejvíce,“ řekl o Generali Česká Cupu trenér Jan Tomajko.

Vyřazovací část se bude hrát na dvě utkání, přičemž do dalšího kola postoupí mužstvo s lepším celkovým skóre. Pokud se stane, že po obou zápasech bude výsledek vyrovnaný, bude následovat desetiminutové prodloužení, popřípadě nájezdy.

Vítěz Generali Česká Cupu získá finanční odměnu jeden milion korun, poražený finalista pak polovinu.

Turnajová utkání budete moci sledovat na ČT Sport, O2 TV Sport a internetovém portálu Hokejka TV.

Rozpis zápasů skupiny C

4. 8. 2020: HC Olomouc – Mounfield HK