Přišel asi včas, řekl o prvním gólu sezóny Vilém Burian

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Jeden den volno a pak zase zpátky do hokejového kolotoče. Tak vypadá vánoční program hokejistů Olomouce. Štědrý den měli volný, ale na Štěpána zase obuli brusle, navlékli dresy a postavili se soupeři z Karlových Varů. Ve svátečním utkání měli od začátku navrch, Energie ho však dokázala zdramatizovat. Nakonec ale Hanáci brali 3 body – i díky gólu Viléma Buriana, pro něhož to letos byla premiérová trefa.

„Bylo pro nás strašně důležité, že jsme celý zápas tahali za delší konec. Byli jsme nastartování, pořád jsme vedli. Chvilku to bylo vyrovnané, ale pak jsme dali na 2:1 a už jsme to nepustili. Myslím, že to od nás dnes nebyl vůbec špatný výkon a že se tím odrazíme do dalších zápasů,“ pochvaloval si vytáhlý útočník. „Nějaké brejky tam měli, v tom nás podržel Braňo, nebo jim tam odskočil puk a neměli ideální zakončení. My jsme ale tay měli spoustu šancí,“ pokračoval.

⇒ Útočník Vilém Burian

Hanáci se v první třetině dostali do vedení 1:0 zásluhou Františka Skladaného. Ve druhém dějství dokázala Energie vyrovnat, ale Olomouc opět odskočila na rozdíl jedné branky. V 3. třetině se pak prosadil Vilém Burian. „Strapi mi to hezky dal. Viděl jsem, že je dobruslovaný, tak jsem si říkal, že to zkusím sám. Jsem rád, že to tam padlo,“ komentoval svou trefu šťastný střelec. Pro Buriana to byl navíc letos vůbec první gól v sezóně. „Přišel asi včas,“ usmíval se „Snažil jsem se to neřešit a hrát nejlíp, co to jde. Doufal jsem, že to přijde.“

Černá série 8 porážek na domácím ledě v řadě je zapomenuta. Momentálně Kohouti v plecharéně vyhráli 4 zápasy v řadě. „Bereme body doma, je důležité, že jsme tu špatnou sérii zlomili. Teď doma vyhráváme a bereme body,“ konstatoval útočník s číslem 24 na zádech. „Samozřejmě to chce ještě navázat venkovními zápasy a získat nějaké body. Teď jsme snad čtyřikrát prohráli o gól nebo dostali gól v powerplay,“ zvedá jedenatřicetiletý forvard pomyslný varovný prst. „Věřím, že chytneme nějakou šňůru a když budeme takhle makat, tak půjdeme nahoru.“

Extraligový program je v období Vánoc a Silvestra velmi našlapaný. Hráči mají volno jen 24. prosince. „Myslím, že jsme nic nepodcenili. Byl tam jenom jeden den volna, jinak jsme trénovali. Všichni jsme se těšili na tento dvojzápas doma a věříme, že budeme mít 6 bodů,“ doufá Burian. Sám útočník by ale přece jen byl raději, kdyby volna mezi svátky bylo více. „Uvítal bych třeba 3 dny volna,“ řekl. Otázka padla také to, jak moc se musí hokejisté o svátcích krotit ve stravování „Toho 24. si asi každý dopřeje ten salát a kapra a pak si najdete zase na tu normální stravu. Před zápase to určitě nebude nikdo hrotit, aby mu bylo těžko. Spíš je to horší pro kluky s rodinami, že jsou jeden den doma a pak musí zase trénovat a je hned zápas,“ uzavřel Burian.