Příští stanice: Plzeň. Hanáci jedou bojovat o další vítězství na západ Čech

Lukáš Losleben, Daniel Fekets
O L O M O U C – Po neuvěřitelném domácím obratu proti pražské Spartě čeká na Hanáky opět duel na hřišti soupeře. V rámci osmnáctého kola Tipsport extraligy se představí v Plzni, s níž už čtyřikrát v řadě neprohráli. Podaří se jim zvítězit i tentokrát? Úvodní buly padne v úterý 26. 10. v 17:30.

Pět minut do konce, stav 0:3. Bezvýchodná situace? Pro kohouty nikoliv. Během tří minut se svěřencům Zdeňka Motáka a Jana Tomajka podařilo nasázet tři branky, a nakonec zvítězit nad Spartou v nájezdech. „Nezačali jsme, jak jsme chtěli. Soupeř byl silnější v osobních soubojích, z čehož také pramenily góly, které jsme dostali. Nicméně od té doby, co jsme snížili, bylo vidět, že jsme měli nápor, a nakonec se nám to povedlo skvěle otočit,“ hodnotil obrat snů Lukáš Kucsera.

⇒ Útočník Lukáš Kucsera

Vše načal Jiří Ondrušek, jenž po Kucserově přihrávce ranou z levého kruhu doslova propašoval kotouč za záda Jakuba Neužila. Následně předvedl svoji genialitu David Krejčí, který nejprve našel parádní přihrávkou Jana Káňu, načež se sám zapsal mezi střelce. „Neměli jsme co ztratit, takže jsme si mohli dovolit jít do rizika. Vytvořili jsme si tlak, ze kterého jsme dali první gól. V powerplay to pak kluci skvěle sehráli. To, co vymyslel David, ať už to byla přihrávka na Honzu Káňu nebo jeho gól, bylo super. Jsme rádi, že to takhle dopadlo“, komentoval výkony svých spoluhráčů útočník první formace.

Nyní čeká na olomoucké hokejisty duel v Plzni. Mohlo by se zdát, že se ze Západočechů stal oblíbený soupeř. Už čtvrté utkání v řadě nepoznali kohouti proti Škodě hořkost porážky. Kucsera ovšem nahlíží na následujícího soupeře s respektem. „Člověk chce vždy potvrdit vítězství a posunout ten výkon trošku dál. V Plzni to ovšem bude náročný bruslivý hokej, takže se musíme opravdu dobře připravit. Nejdeme tedy nic podcenit, jsme pokorní, ale zároveň nažhavení na to, abychom co nejlépe prezentovali naši hru,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři

Plzeňští hokejisté se po nepovedeném začátku sezóny herně zvedli. V posledních pěti zápasech zvládli hned třikrát zvítězit. Poradili si se Zlínem (4:1), Spartou (5:4) a Pardubicemi (3:2). Nestačili naopak na Karlovy Vary (0:3) a Třinec (1:2). Celková bilance Škodovky činí devět vítězství a šest porážek. To zatím stačí na osmé místo v tabulce. Kohouti, kteří se nacházejí hned za nimi, mají sice o dva body méně, avšak zároveň dva neodehrané zápasy k dobru.

Západočechům se zatím vyplácí sázka na zahraniční akvizice. Tabulce produktivity vládnou totiž hned dva cizinci. Na prvním místě je lotyšský útočník Martins Dzierkals, jenž má na kontě osmnáct bodů za sedm gólů a jedenáct asistencí. Hned za ním je pak Švéd Ludwig Blomstrand, který je zatím na šestnácti bodech za osm branek a stejný počet nahrávek.

Hlavní trenér: Václav Baďouček, Miloš Říha ml.
Hala (kapacita): LOGSPEED CZ Aréna (7 536 diváků)
Poslední utkání: Prohra 1:2 s Třincem

Statistiky obou týmů:

TELH 2021/2022
HC Škoda Plzeň – HC Olomouc

umístění v tabulce
51:45 – 28 bodů
skóre a body
34:27 – 26 bodů
Martins Dzierkals 18b (7+11)
nejproduktivnější hráč
David Krejčí 15b (9+6)