Přivezou Kohouti první body z Plzně?

Tomáš Pavlica
O L O M O U C – Extraliga odstartovala v ďábelském tempu! V pěti dnech odehrají Kohouti již třetí utkání, tentokráte proti plzeňským Indiánům. Loni se jim proti Plzni dařilo a body do tabulky jsou nyní už potřeba. Po dvou prohrách v poměru 2:4 jsou Kohouti spolu s Hradcem jediní, komu svítí na kontě nula. Získají první body v Plzni? To se dozvíme v úterý, zápas začíná v 17:30.

Ani druhé extraligové utkání nepřineslo Kohoutům body. Proti Vítkovicím jim utekly body až ve třetí třetině, kdy jim Ridera utekla na rozdíl dvou gólů. Olomouc sice dokázala kontrovat, na srovnání to ale nestačilo. „Já už bych ho moc nehodnotil, už je to za námi. Musíme se koukat jen dopředu. Já se dozadu nechci moc dívat. Ale kdybychom dali nějaké góly v první třetině, vypadal by ten zápas úplně jinak,“ posteskl si Miroslav Holec. Mora v první třetině spálila několik šancí a nevyužila ani čtyři přesilovky.

Hlavně fanoušci viděli příčinu ve výkonu rozhodčích. Především se jim nelíbilo jejich rozhodnutí neuznat gól právě Miroslava Holce, který trefil bránu posunutou vítkovickým gólmanem Bartošákem. I když byla olomoucká jedenáctka při zápase hodně naštvaná, den poté přišlo střízlivé hodnocení. „V kabině jsme si řekli, že se nebudeme ohlížet na rozhodčí a budeme se dívat jen sami na sebe. Hlavní příčina jsou podle nás nevyužité přesilovky,“ říkal již s chladnou hlavou autor první včerejší branky.

⇒ Útočník Miroslav Holec

Extraliga nabrala ze začátku rychlé tempo, již v úterý čeká olomoucké hokejisty třetí utkání v pěti dnech. Stíhají Kohouti sledovat ostatní výsledky? „Rychle jsem je zkouknul, ale že by mě to nějak zajímalo, tak to ne,“ neláme si nad průběžnou tabulkou Holec. Příštího soupeře, Plzeň, v této tabulce najdete na šestém místě se třemi body.

Indiáni z Plzně jsou považováni za černého koně soutěže, což deklaruje i jejich posílení. Zvučných jmen se však olomoucké křídlo nebojí. „Uvidíme je zítra. Útok posílili slušně, nemám přehled, jak to mají v obraně. Ani v přípravě jsme s nimi nehráli. Na papíře to mají hezký, ale uvidíme až na ledě. Ale čekám další těžké utkání.“ Plzeň prozatím porazila Litvínov a v neděli padla s Třincem.

Z KABINY SOUPEŘE: Černý kůň nejsme, cílem je play-off.

Indiáni z Plzně po loňském čtvrtfinále budí zájem. Po odchodu reprezentanta Lva do Vítkovic a brankářské hvězdy Machovského do NHL přivedli hvězdné posily. Po čtyřech letech se vrátil ze Švédska Gulaš, z Ufy přišel Mertl, ze zámoří Straka a rychle se vrátil i Kubalík po nevydařeném angažmá v Rusku. Do brány přivedli Miroslava Svobodu, který vychytal postup jihlavské Dukle. Plzeňský tým dostal nálepku černého koně, cílem je však dle jeho vedení postup do play-off.

Kapitánské céčko přebral po Kratěnovi čtyřicetiletý veterán Petr Kadlec. Po zranění se vrátil i bijec Ryan Hollweg, kterého si olomoučtí fanoušci jistě pamatují ze čtvrtfinálových zápasů před dvěma lety. Příprava se Plzni vydařila, vyhrála šest zápasu z deseti, mj. si střihla i zápas s Jižní Koreou, kterou porazila 2:1 na nájezdy. Prohrála s Boleslaví, Budějovicemi, Chomutovem a německými Ice Tigers.

V dosavadním průběhu extraligy Indiáni na vlastním ledě porazili Litvínov 5:1. V tomto zápase si připsal dva zásahy Straka, jeden Kubalík. V neděli Plzeň nestačila na Třinec, který ji porazil 5:2. Tam se poprvé se trefil Milan Gulaš. Z loňské sezóny má ve vzájemných zápasech lepší bilanci Olomouc, která si dvakrát z Plzně odvezla dva body a ze svého ledu vybojovala body tři. Na poslední vzájemný zápas si určitě vzpomenou Kevin Sundher a Jakub Galvas. Pro prvně jmenovaného to byl první gól v extralize. Na něj mu přihrál mladý obránce, pro kterého to byl první bod v nejvyšší soutěži.

TO NEJDŮELŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Martin Straka
Kapitán: Petr Kadlec
Hala (kapacita): Home Monitoring aréna (7536)