Pro mě je důležité, že vyhráváme všichni, říká dvoubodový Jan Jaroměřský

Kristýna Nováková
O L O M O U C – Na den Svatého Valentýna si Hanáci pro své fanoušky připravili parádní dárek. V plecharně předvedli proti Kladnu parádní výkon a slavili tak nejvyšší domácí výhru v letošní sezóně – 4:0. Podíl na tomto vítězství měl také obránce Jan Jaroměřský, který se podepsal hned pod dva góly svého týmu.

Jaroměřský přitom svůj 4. gól v sezóně vstřelil z pro obránce poněkud netypické pozice – objel soupeřovu bránu a kotouč z jeho čepele se od kladenského hráče odrazil přímo za brankovou čáru. „Já jsem si tak říkal, že bych mohl objet branku. Myslel jsem, že se tam dostanu a že bych to i zasunul, ale nic jiného mi nezbylo,“ pokrčil rameny po zápase. „Věděl jsem, že tam ten hráč dojíždí, tak jsem mu to zkusil napálit do nohou a naštěstí to klaplo,“ dodal s úsměvem. „Určitě nám to pomohlo a dodalo nám to klidu. Hezká akce.“

⇒ Obránce Jan Jaroměřský

Kromě gólu na 3:0 se sympatický bek podílel také na první brance Kohoutů, u které zaznamenal asistenci. Proti Kladnu tak zaznamenal bilanci 1 + 1. „Nedělal bych z toho vědu. Je to zápas jako každý jiný s tím, že se mi podařilo dát gól a nahrávku. Je to super, ale životní zápas to asi není,“ smál se v mixzóně. Kromě toho obránce s číslem 22 podnikl několik dalších výletů do útočného pásma. „Celý týden jsem se cítil dobře. Před zápasem jsem cítil, že nohy jsou tak, jak mají,“ pochvaloval si předzápasovou formu. „Užíval jsem si to každé střídání. Psychika je důležitá. Občas když se nepovede první, druhé střídání, tak se v tom člověk plácá celý zápas.“

Jan Jaroměřský v letošní sezóně zaznamenal 4 góly a 11 asistencí, mnohem působivější je však jeho statistika +/-, v níž má 18 kladných bodů – to je nejvíce z celého týmu. „Já moc neboduju, ale nejsem tady od toho, abych rozhodoval. Byly sezóny, kdy jsem se tlačil dopředu, teď se spíš snažím ty góly nedostávat. Snažím se být na ledě a udělat něco dobrého, aby z toho třeba padl gól,“ řekl o své hře Jaroměřský.

Hanáci drželi otěže zápasu celou dobu pevně ve svých rukou, Kladnu nedovolili ani jednou skórovat. Podle Jaroměřského se Olomouc na soupeře dobře připravila. „Připravovali jsme se na to, že už zápas hráli. My jsme měli dlouhou pauzu. Věděli jsme taky, že už jim nezbývá nic jiného než do toho jít naplno. Bylo dobré, že jsme si vypracovali náskok a nepřišli jsme o něj,“ pochvaloval si.

„Myslím, že jsme celý zápas předváděli výkon, který jsme chtěli. Spoustu zápasů jsme p… prohráli. Nebo si je ztížili a pak se báli o výsledek,“ připomněl řadu utkání z podzimní části sezóny. „Je skvělé, že jsme si celý zápas ukočírovali a do ničeho je nepustili. Splnili jsme to, co jsme si řekli a doufám, že na to navážeme v Plzni. Body musíme sbírat všude,“ uvědomuje si jednatřicetiletý bek. „Pro mě je důležité, že vyhráváme všichni. Je samozřejmě dobré, že jsem tomu mohl přispět, kéž by se tak dařilo dál a dál,“ přeje si stálice olomoucké obrany do dalších zápasů.

Na zápas s Kladnem bylo v plecharéně stejně jako v listopadu vyprodáno – rozhodující podíl na tom bezpochyby měla osobnost Jaromíra Jágra. „Je super, když lidi přijdou, i když spíš přišli na něj než na nás,“ smál se Jaroměřský a ocenil atmosféru na stadionu. „Diváci nás hnali dopředu, je znát, když je stadion vyprodaný. Všiml jsem si, že se pobavili i mexickou vlnou. Je super, když si to ti lidé užívají.“