Prohra s Litvínovem mrzí, nebyli jsme určitě horší, smutnil Vilém Burian

Kristýna Nováková, Johan Čáp
O L O M O U C – Na Zimním stadionu Ivana Hlinky nastoupili Kohouti proti Litvínovu, doposud nejlepšímu týmu extraligové tabulky. Tím se ovšem červenobílí nenechali zaskočit a byli to právě oni, kdo otevřel skóre zápasu, když Vilém Burian v předbrankovém prostoru našel volného Irgla. Tým ze severu Čech však dokázal vyrovnat a ve třetí třetině se dokonce ujal vedení. V posledních minutách zápasu se Olomouc odhodlala ke hře bez brankáře a byl to opět útočník s číslem 24, kdo byl blízko kýženému vyrovnání. Na konci zápasu se ovšem z výhry radovali domácí.

Kohouti byli v první dvacetiminutovce aktivnějším týmem, o čemž svědčí poměr střel 8:15. Svou střeleckou převahu však dokázali přetavit v jeden jediný gólový úspěch. „První třetinu jsme odehráli dobře, ten gól nás ještě víc nakopnul, ale bohužel už jsme další nepřidali,“ hodnotil první dvacetiminutovku Vilém Burian. Právě rodák Třebíče se výraznou měrou podílel na první brance utkání, která padla po krásné kombinaci s Jaroměřským a Irglem. „Tohle se nedá nacvičit, ani domluvit, vyplynulo to ze hry,“ usmíval se útočník.

⇒ Útočník Vilém Burian

Druhá třetina začala z obou stran mnohem opatrněji. Olomouc hřešila na časté vylučování, nicméně chemici svou početní výhodu ani jednou nedokázali využít. Podařilo se jim však zavřít Hanáky v jejich obranném pásmu a svůj drtivý tlak korunovali vyrovnávacím gólem. „Prvních deset minut druhé třetiny jsme, myslím, pokračovali v dobrém výkonu. Pak ale přišel chvilkový výpadek, kdy nás Litvínov zatlačil a vyrovnal,“ přemítal hráč s číslem 24. „My jsme si také vytvořili nějaký tlak, ale tolik jsme se netlačili do brány.“

Domácí vyrovnávací gól viditelně nakopl, dopředu je navíc hnal i burcující stadion.„Po vyrovnání začali hrát aktivněji. Rychle k nám přistupovali a vytvořili chvilkový tlak, ale jinak si nemyslím, že bychom s jejich hrou měli problémy,“ řekl o druhé třetině Burian.

Na začátku třetí třetiny se Litvínov dostal do dvou velkých šancí, střelu Černého zastavil Konrád a Kubátovu tutovku vyrazil obránce Škůrek. Krátce na to se však domácí přece jen radovali gólu. To ale hokejisty Olomouce nezlomilo a dále pokračovali v dobývání Janusovy brány. Dvě minuty před koncem třetího dějství se trenérský štáb Olomouce rozhodl pro hru bez brankáře.

Šestice Hanáků na ledě byla krátce nato blízko vyrovnání. Právě Vilém Burian se v jednu chvíli ocitl sám před prázdnou bránou, ale nepodařilo se mu trefit opuštěný kotouč. „Nechybělo moc. Dostal jsem se k odraženému puku a šel s ním do branky, že to tam dotlačím, bohužel jsem druhou dorážku netrefil ideálně a nepodařilo se mi přehodit brankářův beton,“ smutnil po zápase.

Olomouc odehrála v Litvínově vyrovnány zápas, podobně jako v duelu s Vítkovicemi se jim však nedařilo proměňovat své šance. „Mrzí to hodně, protože jsme v tom zápase určitě nebyli horší. Myslím, že jsme minimálně bod měli odvézt, ale s jedním gólem je to těžké. Musíme zlepšit koncovku,“ uzavřel třicetiletý forvard.