Prohráli jsme si to v první třetině, hodnotí zápas s Kladnem Jiří Ondrušek

Tomáš Němčík
O L O M O U C – Kohoutům se na domácím ledě vůbec nedaří. Po dvou vítězstvích z venkovních zápasů klopýtli v neděli s Kladnem, což byla už sedmá porážka po sobě v plecharéně. „Doma se nám hraje těžce, možná až moc chceme, ale dostáváme velmi laciné první góly,“ komentuje Jiří Ondrušek.

Po dvou po sobě jdoucích vítězstvích Olomoučtí doma nestačili na Kladno. O osudu rozhodla první perioda, kdy Hanáci dvakrát inkasovali. „Prohráli jsme si to v první třetině, kdy nám dali dva góly. Přitom jsme je chtěli zaskočit tlakem od začátku, ale dostali jsme rychlý gól a těžce se pak hrálo. Kladenští přijeli s tím, že si počkají na šance, což se jim povedlo,“ říká po utkání obránce Jiří Ondrušek.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Nedělní prohra znamenala sedmou porážku v řadě na domácím ledě. Naposled Hanáci ve vlastním prostředí uspěli na konci září s Pardubicemi. „Doma se nám hraje těžce, možná až moc chceme, ale dostáváme velmi laciné první góly. Pak se nám špatně odráží puky, nejdou nám nohy a postupně nám odejde i hlava,“ praví zklamaně třiatřicetiletý hráč.

Po šestnácti letech nastoupil v olomoucké plecharéně Jaromír Jágr, díky kterému nezůstalo jediné místo v hledišti volné. „Jsme rádi, že se díky němu vyprodal stadion, ale herně jsme jeho přítomnost až tak nevnímali,“ komentuje Jiří Ondrušek, který v utkání odehrál přes 21 minut, což bylo nejvíc ze všech domácích hráčů.

Družina okolo trenéru Tomajka a Motáka se nachází až na 11. pozici a je poměrně jasné, proč se Hanákům nedaří tolik bodovat. „Nedáváme branky od začátku sezóny, máme nejméně vstřelených gólu. To je také výsledek toho, že jsme v tabulce tam, kde jsme,“ má jasno olomoucký odchovanec.

Šance na nápravu budou mít kohouti v pátek, a to na ledě třetí Plzně. „Pro nás je každý zápas důležitý. Je jedno s kým hrajeme. My musíme bodovat,“ velí Jiří Ondrušek.