Prohráli jsme úplně zbytečně, mrzelo Jakuba Hermana

Ondřej Kubát
O L O M O U C - Jediný gól Hanáků vstřelil ve šlágru kola proti vedoucímu Ústí nad Labem mladý útočník Jakub Herman. Za záda jinak skvěle chytajícího Francouze se mu podařilo dorazit Kotvanovu dělovku od modré. Byla to však jediná gólová radost Hanáků. „Padesát minut jsme hráli skvělý hokej, ale pak se to najednou otočilo,“ zlobil se po utkání Herman.

Kohouti vedli až do osmačtyřicáté minuty. Potom ale inkasovali a Ústí se dostalo na koně. „Hodnotím to negativně. Dostali jsme dva slepené góly a bylo po zápase. Prohra nás hodně mrzí i vůči fanouškům,“ nechal se slyšet Jakub Herman.

⇒ Jakub Herman

Devatenáctiletý forvard, který se na Hanou přesunul z juniorky Třince, nastoupil na pozici centra čtvrté formace s dalšími mladíky Haasem a Pekrem. A dravé pušky působily ústecké defenzivě potíže.

Jenomže branku vstřelily jedinou. „Radim Haas přihrál na modrou, bek vystřelil, mně se podařilo puk tečovat, pak se mi odrazil na hůl a už bylo snadné zamést ho do brány,“ popisoval.

Mora vedla, navíc měla další šance v dlouhé dvojnásobné početní výhodě nebo potom ve čtyřminutové klasické přesilovce. „Ovšem gól z přesilovek jsme nedali, a to rozhodlo. Rozhodly i ty dvě slepené branky, které jsme pak na konci inkasovali,“ litoval Herman.

„Bylo poznat, že Ústí má kvalitní tým, který je na špici. Na druhou stranu jsme ho skoro celý zápas k ničemu nepustili, jen jsme ho dostávali do hry po našich vyloučeních. Vyhrát jsme měli my,“ dodal.

Do plecharény přišlo více než dva tisíce fanoušků, tedy návštěva, kterou by si družina Petra Fialy a Jana Tomajka přála na každém zápase. „Hodně nám pomohlo, že přišlo více diváků, hrálo se nám lépe. Jen nás mrzí, že jsme je nepotěšili ziskem tří bodů,“ pochvaloval si Herman atmosféru.

I diváci však museli uznat kvalitu soupeře.

Herman se pomalu v áčku Mory zabydlel. Původně přišel v rámci střídavých startů, teď už však je plnohodnotným hráčem hanáckého oddílu. „Navíc jsem z Přerova, takže to mám kousek. Jsem tady natrvalo, patřím Olomouci. Jsem mladý, musím o místo bojovat. Uvidím, zda třeba v budoucnu dostanu šanci někde v extralize. Teď ale chci střílet góly za Moru.“

Další možnost bude mít Jakub Herman už v sobotu, to Kohouti cestují do Mostu. „Třikrát za sebou prohrát nechceme, musíme se soustředit a na severu Čech zvítězit,“ podotkl trenér Petr Fiala.

FOTO: Zdeněk Polák