Podpora bezplatného dárcovství krve ze strany HC Olomouc je mnohaletá a má řadu podob. Krev na „transfuzce“ darují samotní hráči i členové realizačního týmu, účastní se autogramiád v její prospěch a pomáhají různými formami její propagaci. Projekt Kápni božskou červenou pak všechny tyto aktivity na podporu Transfuzního oddělení FN Olomouc zastřešuje. „Kampaň budí pozornost velkého množství našich fanoušků, kteří svou ´božskou červenou´ darují ve fakultní nemocnici. Těší nás, že touto formou klub může přispět k záchraně lidských životů. Obzvlášť v dnešní nelehké době je důležité myslet i na pomoc druhým a dostát tak našemu mottu Všeci spolu, které by mělo spojovat širokou veřejnost, aby držela při sobě,“ říká marketingový manažer Simon Vejtasa.

Stávajícím dárcům krve chce HC Olomouc za jejich nezištnou pomoc poděkovat. Zápas s Libercem jim proto věnuje nejen symbolicky, neboť držitelé průkazu dárce krve mohou na stadion zdarma. „Všichni dárci krve, kteří byli v letošním roce darovat alespoň jedenkrát, mohou bezplatně získat vstupenku na stání a ti, kteří jsou držiteli zlaté plakety profesora Janského a zároveň byli letos alespoň jedenkrát darovat, mohou dostat lístek na sezení,“ vysvětluje Simon Vejtasa. Vstupenku si mohou zájemci vyzvednout ve středu 16. 11. a v pátek 18. 11. v čase 11 – 18 hodin a v den utkání od 15:00 ve FANSHOPU u stadionu HC Olomouc. „Kromě průkazu dárce krve prosíme také o předložení dokladu totožnosti,“ dodává marketingový manažer HC Olomouc.

Transfuzní oddělení FN Olomouc si spolupráci s olomouckými hokejisty pochvaluje. „Může to znít jako fráze, ale každodenně se u nás v nemocnici setkáváme s příběhy, které potvrzují, že každá darovaná kapka krve může pomoci zachránit lidský život. Je to jen několik dnů, co jsme měli skutečně akutní nedostatek krve a jen díky obrovské vlně solidarity se podařilo tuto krizi zažehnat. Proto jsme za podporu ze strany Kohoutů velmi vděční,“ upozorňuje vrchní sestra Transfuzního oddělení a současně fanynka olomouckých hokejistů Michaela Fedorco. Svůj vděk jak HC Olomouc, tak dárcům krve vyjádří Transfuzní oddělení v pátek 18. listopadu tematickým celodenním odběrem s mottem Transfuzka žije hokejem. „V ten den u nás bude bašta fanoušků olomouckých hokejistů. Oblékneme se do dresů, vyzdobíme oddělení bannery a plakáty. A pro dárce chystáme i sladké hokejové překvapení,“ naznačuje s úsměvem MUDr. Alice Entrová. Páteční termín je už sice podle ní plný, takže k odběru se nelze objednat, ale zastavit se na návštěvu mohou všichni dárci. „Chceme jim i touto cestou poděkovat za to, jak nám v minulých dnech pomohli,“ dodává lékařka.

Podrobnosti o darování krve ve FN Olomouc se dozvíte na webu: https://transfuzka.fnol.cz/.