Proti top týmu jsme sahali po bodech, nemáme však nic, lituje Silvester Kusko

Daniel Fekets
O L O M O U C - Ani ve třetím zápase tohoto ročníku kohouti s Hradcem Králové nebodovali, přestože druhému týmu tabulky pořádně zatopili. Chyběl tomu však tolik potřebný gól, který se svěřencům trenérů Motáka a Tomajka nepodařilo vsítit. Jedinou trefu utkání zaznamenal hostující Jordann Perret.

„Těžký zápas. Přijel k nám kvalitní soupeř, který je momentálně možná ten úplně nejlepší v extralize. První třetina z naší strany nebyla úplně dobrá. Padl nám tam velmi nešťastný gól. Každou další třetinou jsme se ovšem zlepšovali. Ve třetí části jsme měli převahu, ale gól jsme bohužel nedali. Je to velká škoda,“ načal útočník Silvester Kusko své pozápasové hodnocení.

Celý zápas nabídl opticky vyrovnaný hokej. V závěrečné periodě se Hanáci tlačili za vyrovnáním, jenže hned několikrát ztroskotali na pozorném Henrim Kiviahovi. „V závěru tam několikrát chybělo pár centimetrů. Myslím si, že náš výkon celkově špatný rozhodně nebyl, avšak koncovku musíme bezpodmínečně zlepšit,“ ví.

Sám Silvester Kusko měl na hokejce zkraje 49. minuty velkou šanci na srovnání. „Byla to gólovka. Krejča mi skvěle puk posunul. Mířil jsem nahoru, ale gólmanovi jsem trefil jen hokejku. Chyběl kousek, to už ale bohužel nezměním,“ povzdechl si forvard s číslem 91 na zádech.

Prohra 0:1 odchovance Komety Brno pochopitelně hodně bolela. „Kdyby nás Hradec přejel 5:0, bylo by to samozřejmě špatně, ale nemrzelo by to tolik jako nyní. O to víc štve, když po bodech saháte celý zápas, ale nakonec nemáte ani jeden,“ řekl.

Po příchodu do Olomouce se Silvester Kusko potkal s velmi solidní formou. Ve třinácti zápasech si připsal šest kanadských bodů za tři branky a stejný počet asistencí. „Nešel jsem do úplně neznámého prostředí, poněvadž jsem to tady znal už z loňska. Od začátku jsem zde dostával větší prostor než v Brně. Zároveň i sebevědomí šlo trošku nahoru, takže zatím jsem spokojen. Dalším faktorem je, že jsme si sedli se spoluhráči. Po individuální stránce to špatné není, ale budu raději, když budeme častěji bodovat jako tým,“ dodal.

„V posledních letech jsem střídal pozici centra s křídlem. Na obou postech jsem byl většinou tím bránícím útočníkem. V Olomouci se také snažím především bránit, i když hraji na křídle. Nicméně s Honzou Knotkem a Lukášem Klimkem můžeme bránit všichni. I díky tomu se tedy daleko více tlačím do ofenzívy,“ uzavřel Kusko.