První domácí pátek v sezóně! Kohouti se utkají s Litvínovem

Daniel Fekets
O L O M O U C – Olomoučtí hokejisté zasáhnou do svého jedenáctého utkání v této extraligové sezóně. V pátek 21. října přivítají na domácím ledě od 18:00 Litvínov. Vstupenky si můžete obstarat online v síti Ticketportal.

Mora kvůli velkému množství zraněných hráčů požádala o odklad úterního utkání na ledě Třince. Soupeř vyhověl, za což mu klub HC Olomouc ještě jednou děkuje.

Poslední utkání tedy svěřenci Jana Tomajka a Borise Žabky odehráli s Kometou. Ačkoliv Jihomoravany dostali ve třetí třetině pod velký tlak, na vyrovnání nedosáhli. Nakonec museli kousat porážku 2:3. „Měli jsme pomalejší vstup do zápasu, nehráli jsme dobře na kotouči. Do hry jsme se pořádně dostali až v přesilovce, ve které jsme srovnali. Chtěli jsme udělat maximum k tomu, abychom doma urvali nějaké body. Za třetí třetinu jsme si alespoň bod zasloužili, ale bohužel se nám to nepodařilo,“ řekl po utkání asistent trenéra Boris Žabka.

⇒ Asistent trenéra Boris Žabka

„Dělali jsme maximum, abychom chytli začátek sezóny, což se povedlo. Snažíme se v tom pokračovat dále. Musím chlapce pochválit za týmové výkony,“ pokračoval olomoucký kouč.

Teď už jeho družina vyhlíží další duel, tentokráte proti Litvínovu. S jakou sestavou Hanáci nastoupí, to Boris Žabka pochopitelně komentovat nechtěl, poněvadž situace se může ze dne na den změnit. „V této chvíli ale nechci moc rozebírat náš současný zdravotní stav. Někteří hráči nám samozřejmě stále chybí, to je pravda,“ uzavřel.

To nejdůležitější o soupeři

Hokejisté Litvínova do ročníku 2021/2022 vůbec nevstoupili dobře. Na první body čekali až do čtvrtého utkání, avšak první tříbodovou výhru zaznamenali až při šesté partii, kdy doma zdolali Hradec Králové. Chemici následně vyhráli i v Karlových Varech, ale poté nebodovali čtyřikrát v řadě. Sérii bez jakéhokoliv zisku ukončili v minulém kole s Pardubicemi, na které doma nestačili po nájezdech.

Litvínov se v loňské sezóně nedostal mezi dvanáctku nejlepších, skončil už po základní části. Verva přes léto angažovala několik nových hráčů, nicméně výkony týmu se nezlepšují, ačkoliv vedení litvínovského hokeje vyhlásilo před startem extraligy poměrně troufalé cíle. Mužstvo Vladimíra Růžičky posílili útočníci Stránský, Abdul, Hlava, lotyšští zadáci Jaks, Freibergs a Zile a další obránci Šalda s Wesleym. Odešli Irving, Balinskis, Hrbas, Stříteský, Jarůšek či Gerhát. Své dlouholeté litvínovské angažmá ukončili i legendární František Lukeš s Viktorem Hüblem.

Už v průběhu sezóny Verva reagovala na nepříliš výrazné výkony Denise Godly. Novou posilou do brankoviště se tedy stal jeho krajan Matej Tomek, jenž dorazil z Komety. V produktivitě se zatím nejvíce daří Šimonu Stránskému, který zapsal osm kanadských bodů za čtyři góly a stejný počet asistencí. V průměru nejvíce času na ledě tráví obránce Kristaps Zile.

Soupiska HC Verva Litvínov

Brankáři: Denis Godla, Matej Tomek, Šimon Zajíček.

Obránci: Ondřej Baláž, Patrik Demel, Ralfs Freibergs, Janis Jaks, Daniel Kolář, Jan Strejček, Radim Šalda, Josh Wesley, Denis Zeman, Kristaps Zile.

Útočníci: Jindřich Abdul, Marek Berka, Matěj Chalupa, Giorgio Estephan, Jiří Fronk, Michal Gut, Martin Havelka, Filip Helt, Nicolas Hlava, Andrej Kudrna, Marek Slavík, Lukáš Stehlík, Petr Straka, Šimon Stránský, Matúš Sukeľ, Jan Vopat, Patrik Zdráhal, Pawel Zygmunt.

Hlavní trenér: Vladimír Růžička st.
Hala (kapacita): Zimní stadion Ivana Hlinky (5 944)
Poslední utkání: Prohra 0:1 po nájezdech s Pardubicemi

Statistiky obou týmů:

TELH 2022/2023
HC Olomouc – HC Verva Litvínov

umístění v tabulce
26:18 – 19 bodů
skóre a body
26:38 – 9 bodů
Jan Káňa 7 b (4+3)
nejproduktivnější hráč
Šimon Stránský 8 b (4+4)