První dvě třetiny nebyly podle našich představ, tvrdil Aleš Jergl

Jiří Horák
O L O M O U C – Ve čtvrtek se Mora utkala ve svém čtvrtém přípravném zápase doma s Duklou Trenčín, kterou nakonec porazila 4:3 po samostatných nájezdech. O jednu z branek se postarala známá tvář olomoucké sestavy Aleš Jergl, který se svými spoluhráči ze čtvrté formace odehrál, jak sám přiznal, dobrý zápas. „Myslím si, že naše lajna hrála vcelku slušně. Proto chci poděkovat klukům, co se mnou hráli, ten gól i jejich zásluha," řekl po utkání.

Utkání začalo pěkně zostra. Hned v prvním střídání totiž Mora inkasovala z hole Ondreje Mikuly. Celkově se Olomouci první dvě třetiny nedařilo podle představ. Jergl přiznal, že to mohlo být i lehkým podceněním. „Podle mě jsme Duklu ze začátku možná i trochu podcenili. Proč? To netuším. Ale nakonec jsme vyhráli, sice až na nájezdy, a to je to hlavní.“ V polovině zápasu dostala Mora možnost dvojnásobné početní výhody. Ovšem vstřelit branku se jí nepodařilo.“ „Přesilovky jsme zatím zkoušeli na tréninku jen párkrát. Na to bude ještě dost času. Hlavně jsme se soustředili na založení z obranného pásma a přechod přes střední pásmo,“ dodal olomoucký forvard.

Jergl hrál druhý zápas po sobě Rácem a s Macuhem, který ještě minulý rok nastupoval v juniorce, takže se seznamuje s dospělým hokejem. „Rokyho zatím pořádně neznám. Snažíme se mu pomoct, přece jenom v některých situacích by to chtělo hlavu víc nahoře, ale věřím, že s postupem času se do toho dostane a bude to lepší a lepší. Ten skok mezi juniorkou a áčkem tam nějaký je, takže to chce trochu trpělivosti.“ Hlavně spolupráci s Romanem Rácem si Aleš hodně pochvaloval. „S Romanem si výborně sedíme. Rozhodně bych se toho s ním nebál, i do dalších zápasů, vidíme se, dokážeme se najít, zatím výborná spolupráce. Navíc nás doplnil Robin Staněk, kterému se taky zadařilo, takže doufám, že to bude pokračovat,“ svěřil se rodák, který začínal s hokejem v Kroměříži.

Mora sice prohrávala už o dvě branky, ale nadechla se k náporu. Nejdřív snížil Jergl po perfektním pasu Robina Staňka a po vyrovnávajícím gólu, o který se v 59. minutě postaral Vyrůbalík, muselo následovat prodloužení. Jelikož v tom se utkání nerozhodlo, pokračovalo se v nájezdech. „Na nájezd jsem si věřil, protože jsem nájezdy jezdil v juniorce i v Jihlavě, ale je to trenérova volba, takže jak on zvolí, tak to je,“ přiznal.

Na závěr se olomoucký útočník rozpovídal o tom, jak se mu po návratu do Olomouce hraje a jak se cítí. „Cítím se zatím dobře. První dva zápasy byly takové rozjížděcí z mojí strany. Teď už je to lepší, víc si věřím na puku a uvidíme, jak to půjde dál v dalších zápasech, snad to tam bude padat.“