První extraligový gól? Budu si ho určitě pamatovat, usmíval se Jakub Kotala

Zuzana Spurná
O L O M O U C – Lepší rozlučku se sezónou si olomoučtí hráči a fanoušci snad ani představovat nemohli. Kohouti předvedli, že i oni umí soupeře přestřílet a utrápenému pardubickému Dynamu nasázeli osm branek. Na 5:2 zvyšoval na začátku třetí třetiny Jakub Kotala, pro kterého to byl nejen první gól v dresu Olomouce, ale zároveň první extraligová trefa.

Poslední zápas sezóny 2016/2017 vyšel Kohoutům na výbornou. Už po první třetině vedli 3:1 a v průběhu dalších dvou třetin přidali ještě pět branek. Po šedesáti minutách se tak radovali z jasné výhry 8:2. „Jsme hrozně rádi, že se to povedlo. Vždycky je parádní, když se vyhraje poslední zápas, i když se neudělalo play-off. Myslím, že taková rozlučka je v pořádku,“ usmíval se Jakub Kotala.

⇒ Útočník Jakub Kotala

Na začátku třetí třetiny poslal Kohouty znovu do tříbrankového náskoku právě Jakub Kotala, který navyšoval vedení Hanáků na 5:2. „Je to můj první extraligový gól, za což jsem rád. Sezóna se hezky ukončila. Budu si ho určitě pamatovat,“ řekl bývalý mládežnický reprezentant.

Útočník, který působí v Olomouci v rámci střídavých startů z Havířova, několik utkání vynechal, do hry znovu zasáhl až v posledních dvou zápasech. Šikovný forvard tentokrát nastoupil v jedné formaci s Tomášem Fořtem a Miroslavem Holcem. A spolupráci si pochvaluje. „Měli jsme spolu jeden nebo dva tréninky, takže jsme se na sebe snažili zvyknout. Závěr sezóny je takový uvolněnější, takže myslím, že to bylo v pohodě,“ prozradil.

Dvacetiletý útočník strávil na Hané necelé dva měsíce a se svým novým působištěm byl spokojený. Nad tím, co bude v následující sezóně, ale zatím příliš nepřemýšlí. „Cítil jsem se dobře. Myslím, že mě kluci mezi sebe vzali. A co bude příští rok? To nezáleží na mně. Za šanci bych byl určitě rád, ale uvidíme,“ nechal otázku na další angažmá otevřenou.

Zatímco Kohoutům sezóna skončila a už během play-out jim nehrozilo žádné nebezpečí, Pardubice čeká ta nejtěžší část roku, a to baráž. Boje o přežití v nejvyšší soutěži nejsou nic jednoduchého, Kotala ale věří, že se Dynamo zachránit může. „Baráž je úplně jiná soutěž. Je na nich, jak se připraví. Myslím, že mají šanci se zachránit, protože celou sezónu hrají s extraligovými týmy,“ uvažoval. Psychická výhoda ale hraje ve prospěch prvoligových týmů, které mohou jen získat. Jak podle olomouckého útočníka baráž dopadne? „Mezi první ligou, a to i špičkou, je velký rozdíl. Tipuji ale, že Jihlava půjde do extraligy,“ dodal útočník s číslem 88 na dresu.