První gól a k tomu vítězný? Dvojnásobná radost, usmívá se Pekr

Tomáš Pavlica, Martin Stříbrný
L I T V Í N O V – Ač tomu extraligová tabulka nabádala, pro Kohouty nebylo jednoduché dovézt tři body z ledu posledního Litvínova. Vyrovnaný zápas rozhodla ve třetí třetině branka křídla čtvrté formace Matěje Pekra, který se do střeleckých statistik české nejvyšší soutěže zapsal poprvé v kariéře. „Hlavně jsem rád za tři body pro tým,“ zmiňuje důležitost svého prvního extraligového gólu hanácký forvard.

Kohouti si připsali další tři důležité body do tabulky, tentokrát si je dovezli z ledu posledního mistra extraligy Litvínova. Nebyl to jednoduchý zápas, olomoučtí hokejisté si je museli vybojovat poctivým výkonem. Vyrovnaný zápas na svou stranu naklonili Kohouti až ve třetí třetině.

„Já si myslím, že první třetinu jsme byli lepší. Nechci říkat úplně, ale převahu jsme měli. Litvínov druhou třetinu přidal, možná my jsme se trošku zatáhli. Pak už to bylo vyrovnané, každý tým mohl dát gól, ale štěstí se přiklonilo k nám,“ popisuje průběh utkání střelec vítězné branky Matěj Pekr.

⇒ Útočník Matěj Pekr

Kohouti sice dali první gól, za půl minuty po Lašově gólu bylo však srovnáno zásluhou litvínovského obránce Tomáše Frola. Pak střelecké štěstí ze Zimního stadionu Ivana Hlinky zase uteklo. „My jsme mohli dát více gólů, ale máme s tím trošku problém. Ale dali jsme ty góly, které nakonec rozhodly. My jsme tu měli bodovat a jsme rádi za tři body.“ Kohouti ve svých zápasech gólové hody nepořádají, body si ale ze zápasů vozí pravidelně. Proti Vítkovicím dali také dva góly, v Liberci nevstřelili žádný a Varům nasázeli branky tři.

Zápas rozhodl až gól Matěje Pekra, který dal svou první extraligovou branku v životě. „Dobře jsme napadali. Já jsem se dostal k puku v rohu a hned jsem se tlačil s ním do brány. Napoprvé to nevyšlo, propadla až druhá dorážka. Naštěstí, “ popisuje svůj vypracovaný gól člen čtvrté formace. Po svém zásahu si jel za rozhodčími pro puk. „Puk jsem si vzal pro štěstí, dám ho rodině. Babička nebo máma se o něj poperou.“

Pekr letos střídá extraligové zápasy Olomouce a prvoligové v Třebíči. V posledních zápasech se však usadil na křídle čtvrté formace, nyní si připsal po třech asistencích i první extraligový gól. „Měl jsem spoustu šancí v několika zápasech a nechtělo mi to tam spadnout. Teď jsem dal ještě k tomu vítězný, takže jsem dvojnásobně rád, ale hlavně jsem rád za tři body.“ Jeho úspěšný zásah předpověděl Tomáš Vošvrda. „Já jsem rád za každý zápas a dneska mi Vošvec říkal, že dám góla a dal jsem ho,“ smál se úspěšnému tipu olomouckého brankáře úspěšný střelec.

V Třebíči se mu však střelecky dařilo, v letošní sezóně již na Vysočině vstřelil 14 gólů. Nějaké zásahy si připsal za Olomouc ještě první lize, v extralize však čekal na gól relativně dlouho. „Zas tak dlouho to netrvalo. Extraliga je trošku něco jiného než první liga, nedá se to moc srovnávat. Hráči jsou tu kvalitnější a tak je vstřelit gól daleko složitější,“ vysvětluje rozdíl mezi soutěžemi olomoucké křídlo.

Jeho první extraligový zápis bude mít ohlas určitě i v kabině. „Moc ani nevím, co mě teď čeká, nevyhnu se nějakému zápisnému za ten gól,“ předpokládá hráč s číslem 69 na zádech. „Nějaká velká oslava ale nebude. Už teď se musíme soustředit na neděli, pak hrajeme ještě v úterý, takže na oslavy není čas,“ připomíná další zápasy pro Olomouc střelec vítězného gólu. Hanáci hrají v neděli s Třincem, pak je v úterý čeká Sparta.

Olomouc je nyní na šestém místě. Vypracovala si sedmibodový náskok na sedmou Kometou a jen tři body ji schází na třetí Hradec. Kohouty nikdo před sezónou tak vysoko nečekal, svůj cíl však plní nad očekávání dobře. „Sezóna se nedá dopředu odhadovat, nikdo neví, jak dopadne, ale my máme hlavní úkol vyhnout se play-out, což se zatím daří, držíme se na těch úspěšných vodách. Ale ještě zbývá čtvrtina zápasů, takže je stále o co hrát, “ nepřeceňuje momentální výborné šesté místo Matěj Pekr.