Lukáš Spurný v loňské sezóně oblékl dres olomouckého A-týmu celkem třikrát a dokonce si v něm připsal i svou první extraligovou trefu. Představil se také hned na prvním tréninku suché přípravy. „Už měsíc dopředu jsem věděl, že bych měl trénovat s áčkem. Doufám, že to pro mě bude lepší než tréninky s juniorkou,“ prozradil devatenáctiletý obránce.

Suchá příprava není mezi hokejisty zrovna oblíbená, všichni však vědí, že je nutné ji absolvovat. „Myslím, že příprava bude podobna té loňské. Také bude samozřejmě záležet na počasí, tréninky se mu budou uzpůsobovat,“ řekl. „První trénink byl možná trochu náročnější, ale to kvůli tomu, že jsme měli předtím volno,“ dodal s úsměvem. Kromě běhu čeká na hokejisty například plavání nebo tenis, který si mladý bek rád zahraje také mimo přípravu, například v létě. „Na grandslam to asi není, ale do balonku se trefím,“ pochválil se s úsměvem Spurný.

Poslední utkání Kohouti odehráli 22. března, nabízela se tedy otázka, jestli si hráči užívali volno plnými doušky, nebo zda se nějakým způsobem udržovali v kondici. „Snažil jsem se rozdělit si čas, abych stíhal jak školu, tak sport. Je těžké vracet se do formy po volnu,“ přiznal Spurný, který kromě hokeje musí zvládat také maturitní povinnosti. „Snažím se zvládat obojí, protože škola je důležitá,“ uvědomuje se.