První vítězství! Olomoučtí gameři porazili Karlovy Vary

Lukáš Losleben
O L O M O U C – Olomoučtí esport hráči se v rámci 4. kola ENYAQ Hockey League utkali s Karlovými Vary. Pětizápasové drama musel hned dvakrát rozhodnout nastavený čas. Tomáš „Indris” Indra, Milan „Fikuss” Orlík a Kryštof „Krishot58” Kříž ovšem zachovali u svých ovladačů pevné nervy, díky čemuž si nakonec po vítězství 3:2 na zápasy připsali první tři body do tabulky.
⇒ Kryštof „Krishot58“ Kříž

První utkání série hrané na tři vítězné zápasy vyšlo kohoutům na jedničku. Kryštof „Krishot58“ Kříž deklasoval Jaroslava „AlmonCZE“ Koubu 7:1. „Konečně se mi povedlo všechno, co jsem chtěl. Měl jsem štěstí, dařily se mi akce a využil jsem chyb, které Almon udělal. Doufám, že to takhle bude pokračovat dál,“ popsal Kryštof své bezprostřední pocity.

Milan „Fikuss“ Orlík poté na úspěch svého kolegy navázal. V zápase s Josefem „Pepik001“ Podholou, jenž se překlápěl z jedné strany na druhou, nakonec rozhodl gólem v nastaveném čase. „Začal jsem skvěle, což vyústilo ve vedení 2:0. Pak jsem ale udělal hloupé chyby a rázem to bylo 2:4. Naštěstí se mi pak povedlo vyrovnat a dotáhnout zápas do prodloužení. V hlavě jsem si promítal minulé kolo, kde jsem nastavený čas nezvládl, nicméně nyní tomu bylo jinak. Spadl mi kámen ze srdce, soupeř hrál fantasticky,“ konstatoval.

⇒ Tomáš „Indris“ Indra

Stav série byl tedy 2:0 a vypadalo to na rychlý konec. Obzvlášť, když na řadě byl Tomáš „Indris“ Indra, jenž nastoupil proti Jakubu „Kubin“ Černovi. Olomoucký gamer se v předchozích letech se svým sokem již utkal, přičemž jeho bilance byla přiznivá - dvě vítězství ku jedné porážce. „Měl jsem od kluků krásně nabito na mečbol. Hodně lidí mi věřilo, ale věděl jsem, že to bude extrémně těžký zápas. Kubin se hodně zlepšil, už tolik nezmatkuje, drží modrou čáru a hraje na brejky. Měl jsem v plánu vstřelit rychlý první gól, načež jsem ho chtěl nechat tvořit,“ popisoval Indris svoji předzápasovou taktiku, která se ovšem v konečném důsledku neprokázala jako účinná. „Úvodní gól jsem sice vstřelil hned v první minutě, nicméně pak se vše začalo hroutit. Mé hloupé chyby v obraně a nejistý gólman zapříčinily obrat už v první třetině (z 1:0 na 1:4). Prohrávat o tři góly je sice hratelné, nicméně pak jsem si dal nechtěně vlastenec, a to už bylo opravdu těžké. Sice se mi povedlo snížit na 3:5, ale na další branky už nebyl čas. Gratuluji Kubinovi,“ posteskl si nejzkušenější olomoucký hráč.

Jelikož první tři utkání ve formátu jeden proti jednomu celkového vítěze neurčily, musely na řadu přijít zápasy dvojic. V prvním z nich se střetl Indris a Krishot s Kubinem a Almonem. Tento duel opět došel až do nastaveného času, avšak tentokráte s nešťastným koncem. Karlovarští vyhráli 2:1. „S Krishotem jsme se domluvili na defenzivní taktice. utkání bylo velmi vyrovnané a nabídlo spoustu příležitostí ke skórování. Bohužel mně osobně se nedařila vhazování, což mimo jiné rozhodlo i v prodloužení. Nebyl to ale jediný faktor, proč jsme nastavený čas nezvládli. Vytvořili jsme také si málo šancí. Energie v tomto zápase zaslouženě vyhrála," mínil Indris. „V NHLku rozhodují maličkosti a je to hodně vyrovnané, takže prodloužení tu budou čím dál tím častěji. Kdo udělá míň chyb, vyhraje,“ dodal Krishot.

⇒ Milan „Fikuss“ Orlík

Průběžný stav byl najednou vyrovnaný a o vítězi musel rozhodnout až poslední, pátý zápas. V něm se proti sobě postavili Indris a Fikuss proti Pepikovi001 a Kubinovi. V nervydrásajícím střetnutí se schylovalo ke třetímu prodloužení série. To však olomoučtí hráči odmítli necelou půlminutu před koncem základní hrací doby po skvělé souhře před soupeřovou brankou. „Fikuss mě nádherně uvolnil, poslal mi geniální přihrávku a mně už nezbylo nic jiného, než poslat kotouč do sítě,“ chválil svého spoluhráče Indris.

Tato akce rozhodla o celkovém vítězství 3:2, díky kterému si kohouti připsali první body do tabulky. „Celkově máme ještě hodně co zlepšovat, nicméně cvhálím kluky za předvedené výkony. Vítězství jsme si už zasloužili a jen mě mrzí, že jsem klukům přivodil komplikace do posledních zápasů. Ale je to týmový sport a musíme táhnout za jeden provaz. To se dnes potvrdilo, za což jsem moc rád“, smekl pomyslný klobouk Indris. „Prali jsme se a dali do toho všechno. Tentokrát se to povedlo, díky čemuž máme na čem stavět. Jedeme dál. #VšeciSpolu,“ dodal Fikuss.

Další kolo ENYAQ Hockey League je na programu 14. ledna. Olomoučtí hráči se v 16:30 postaví třineckým Ocelářům. Utkání můžete sledovat na Indrisově či Fikussově Twitch kanálu.

Podrobné výsledky čtvrtého kola:

HC Olomouc vs HC Energie Karlovy Vary - celkové skóre - 3:2

Indris vs Kubin 3:5
Krishot58 vs AlmonCZE 7:1
Fikusscz vs Pepik001 5:4 pr.
Indris, Krishot58 vs Kubin, AlmonCZE 1:2
Indris, Fikusscz vs Kubin, Pepik001 2:1 pr.