První zápas play-out před domácím publikem. Kohouti vyzvou Liberec

Matěj Langer
O L O M O U C – Úvodní zápas skupiny play-out na západě Čech zvládli lépe Hanáci, ačkoliv konečný výsledek byl znát až po samostatných nájezdech, ve kterých Mora uspěla díky třem gólům Rostislava Marosze. Po předchozím vzájemném zápase měli sice Kohouti větší sebevědomí, ovšem i tentokrát to byl zápas skutečně vyrovnaný. To, jak se povede olomouckým hokejistům v následujícím utkání s libereckými Bílými Tygry, se dozvíme v neděli od 17 hodin v olomoucké plecharéně.

Hanáci zakončili základní část extraligy výhrou na domácím ledě nad karlovarskou Energii a na tento zápas chtěli navázat i v úvodním zápase play-out. To se jim opět povedlo, přestože si s Energetiky poradili až po samostatných nájezdech. Do zápasu se zapojil i útočník Richard Diviš, jenž byl povolán z prvoligové Jihlavy. Ten se ještě ohlédl za nevydařeném obdobím Kohoutů.

⇒ Útočník Richard Diviš

„Série proher se mi sledovala s takovou hořkou chutí, protože jsme v Olomouci měli zaděláno na parádní sezónu a nakonec jsme ty očekávání nepředčili. Doufám, že to dopadne tak, že zachráníme extraligu,“ vyjadřuje se „Divoch“ k uplynulému období základní části, ve které měla Mora výrazné problémy.

Pokud by Mora v zápase proti Liberci na domácím ledě uspěla, psychicky by to hráče i fanoušky nakoplo a nastal by o něco větší optimismus vůči následujícím zápasům. Právě Diviš by mohl být v tomto utkání poměrně velkou posilou, protože jeho forma v dresu Jihlavy byla výborná.

„Moc bych si přál, abych měl stejně dobrou formu, ale teď jsem v takové divoké situaci, protože jsem v pátek nastoupil v dresu Jihlavy a moc se mi ten zápas nepovedl. Teď jsem konečně zase v Olomouci a doufám, že ukážu, že moje přijatelné výkony v Jihlavě nebyly náhoda a budou i tady doma,“ doufá v pokračování své osobní výkonnostní formy.

Zajímavosti zápasu

⇒ Kohouti dokázali v základní části porazit Tygry třikrát ze čtyř zápasů.

⇒ Hanáci ztrácí na Tygry 15 bodů.

⇒ Liberec musel hrát skupinu play-out již před dvěma lety, svou extraligovou příslušnost nakonec musel hájit v baráži.

Nejen fanoušci, ale i samotní hráči si přejí, aby Olomouc nesestoupila do první ligy. Tomu nasvědčují i poslední výkony Kohoutů, ovšem stále je sráží hra v oslabení. „Musíme všechno udělat pro to, aby extraliga v Olomouci zůstala a ta příští sezona byla celá tak úspěšná, jako ta letošní první půlka,“ burcuje hráč s číslem 19.

Ovšem nyní čeká Olomouc papírově těžší soupeř. I přesto hráči nevnímají tolik výkony protivníků, ale spíše výkony své. „ Už jsme se tady bavili o tom, že se nám ta poslední část základní části příliš nepovedla. Bylo tam hodně proher, takže si myslím, že si moc nemůžeme vybírat soupeře. Hlavně musíme zlepšit naší hru a vyhrát za tři body! Doufám, že se nám to konečně povede, protože plechovka byla vždycky nedobytná. Teď se sice soupeřům trošku otevřela, ale doufám, že ji zase zavřeme,“ popisuje Diviš, jak Kohouti vnímají úroveň soupeřů.

⇒ Bílí Tygři Liberec

Severočeši tentokrát zavítají na led soupeře, kterého v posledním zápase dokázali porazit hladce 5:1. Hosté také stejně jako Kohouti slavili v posledních dvou zápasech. Základní část extraligy zakončili výhrou 6:3 nad sousedy z Mladé Boleslavi. Nezaháleli ani v úvodním zápase skupiny play-out proti pražské Slavii, kterou na domácím ledě pokořili 2:0. Tahounem hostů je mladíček a člen české reprezentace Tomáš Filippi, který má se 40 body (16+24). Zajímavostí je, že Bílí Tygři od svého postupu do extraligy v sezóně 2002/2003 hráli play-out jedinkrát.

První domácí utkání skupiny play-out čeká Kohouty v olomoucké plecharéně v neděli od 17 hodin. Vstupné na play-out je oproti základní části snížené – stání 50 Kč, sezení 100 Kč a permanentkáři mají vstup zdarma! Pokud nebudete mít možnost dostat se přímo na olomoucký stadión, bude pro vás nachystaný textový on-line přenos.

Sestavy z posledních utkání

HC Olomouc: Trvaj – Skrbek (C), Vyrůbalík, Ondrušek , Majeský, Jaroměřský, Houdek – Laš, Knotek, Buc – Matai, Herman, Zuzin – Řípa, Marosz, Kucharczyk – Diviš. Trenér: Petr Fiala.

Bílí Tygři Liberec: Lašák – Plutnar, Gřegořek, Výtisk (C), Derner, Ulrych, Kolmann, Voráček – Valský, Jelínek, Krenželok – Bakoš, Filippi, Urban – Balaštík, Bulík, Radivojevič – Hrníčko, Mikyska, Vlach. Trenér: Filip Pešán.