První zápas v novém roce je tu. Uspěje Mora v Pardubicích?

Jiří Horák
O L O M O U C – I když poslední zápas v roce 2017 Kohoutům nevyšel a doma se Spartou prohráli 2:5, drží se i nadále v tabulce v první šestici zaručující přímý postup do play-off. O další body se Hanáci poperou v prvním zápase roku 2018 na ledě Pardubic, které dokázali v této sezóně dvakrát porazit v prodloužení. Jak zápas dopadne a kdo začne nový rok vítězně můžete sledovat od 17:20 na ČT sport.

Ze šesti posledních zápasů pět výher. To je bilance Olomouce před dalším zápasem. Vítěznou sérii překazila v posledním utkání až zlepšující se Sparta Praha. „Celkově spokojenost může být. Samozřejmě porážka mrzí, hlavně protože jsme hráli doma a přišlo dost lidí. Možná se podepsala nějaká fyzická a psychická únava, protože ty zápasy šly hodně rychle za sebou a šli jsme na krev, tak se to možná projevilo," shrnul prosincové tažení Marek Laš.

Utkání se Spartou byla v této sezóně vždy vyrovnaná a rozhodoval jediný gól, který poslední dva zápasy vstřelila Sparta. Poslední utkání se jako první v sezóně odehrálo v 60 minutách. „Sparta proměnila šance, které měla. Jelikož jsme prohrávali, tak jsme hru museli trošku otevřít, z čehož plynuli jejich brejky, které dokázali využít," dodal olomoucký forvard.

Po menší pauze Kohouty čeká poměrně náročný týden, protože se v pěti dnech představí ve třech zápasech. Jako první je čekají Pardubice, s kterými tuto sezónu sice pokaždé vyhráli, ale až v nastaveném čase. „Do zápasu půjdeme plní sil a doufám, že přivezeme nějaké body. Tabulka je poměrně vyrovnaná, takže stačí udělat menší sérii výher nebo proher a můžete se dostat v tabulce nahoru, respektive dolů. Čekám, že Pardubice budou hrát doma aktivně a že budou nepříjemní," přiblížil Laš dalšího soupeře. Dále pak upozornil, na co si budou muset Kohouti dát v zápase pozor. „Mají dobré přesilovky, takže to si budeme muset pohlídat. Jsou tam hráči, kteří to umí sehrát, takže se vyvarovat zbytečných faulů a můžeme tam uspět."

Z KABINY SOUPEŘE: Chceme do play-off

I když se Pardubice nacházejí až na jedenáctém místě tabulky, na sedmou Spartu ztrácejí pouze pět bodů. Poslední dva zápasy prohrály, takže pokud chtějí udržet šance na předkolo play-off, budou chtít proti Olomouci uspět.

Nejprokuktivnějším hráčem je Petr Sýkora, který je zároveň druhým nejlepším střelcem týmu hned za Sachou Treillem. Špatně si nevedou ani Tomáš Rolinek nebo Marek Trončinský, který dokonce vede bodování obránců celé extraligy.

Pardubice před a během sezóny získaly do svých řad pár zvučných jmen. Na hostování z Třince přišel Rostislav Marosz, před začátkem sezóny rozšíříl pole obránců Tomáš Mojžíš, přišel také Sacha Treille s Kanaďany Rhettem Hollandam a Tyem Wishartem. Poslední čerstvou posilou se pak stal obránce Josef Hrabal. Nepokračovat v Pardubících se rozhodli Petr Hubáček, který zamířil do Francie, dále pak Michal Bárta, jenž se rozhodl odejít do Německa nebo nýnější reprezentant na mistrovství světa kategorie U20 Filip Zadina, který zkouší štěstí v kanadském Halifaxu.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI

Hlavní trenér: Miloš Holaň
Hala (kapacita): ČEZ Aréna (10 194)
Poslední utkání: Prohra v Liberci 4:3