Puky zatím lítají úplně jinam, než člověk chce, směje se Jan Knotek

Redakce
O L O M O U C – Útočník s číslem 12 na zádech se připravuje už na svou osmou sezónu v olomouckých barvách. Jak majitel 122 kanadských bodů v české nejvyšší soutěži vnímá aktuální dění v ČR a jak snáší začátek přípravy na ledě?

Se spoluhráči máte za sebou druhý týden přípravy na ledě, jak se cítíte?

Cítím se dobře, je to takový klasický začátek. Ještě to trochu bolí, tělo je unavené, nohy z bruslí otlačené, všechno ještě trvá, než se omačká, takže ještě se člověk cítí nemotorně, ale časem to určitě bude jen a jen lepší.

Takže nyní trénujete v kompletně nové výstroji?

To ne, vlastně nového toho moc nemám. Asi jen helmu a rukavice, ty jsou zatím nejhorší, protože ještě nemám takový cit na hokejce a puky zatím kolikrát lítají úplně jinam, než člověk chce, takže zatím největší problém jsou rukavice.

⇒ Útočník Jan Knotek

Tréninky jsou hodně náročné? Na co jsou nejvíce zaměřené?

První týden byl podle mě o něco lehčí, jen na to osahání, abychom se úplně nesedřeli, spousta kluků má problémy s kotníky z bruslí a třeba pak nemohou trénovat, takže to celkově bylo volnější. Ale druhý týden už se začalo více bruslit, je znát, že je to náročnější a trubky už nám jedou více (smích). Kromě toho máme dvakrát týdně i posilovnu, takže příprava není úplně jednotvárná.

Už trénujete i ve formacích, nebo se ještě příliš nedá odpozorovat složení týmu pro první zápas?

Nějaké formace už samozřejmě poskládané jsou, ale asi je to ještě nic neříká. Spíš je to složené tak, aby nás byl dobrý počet na trénink. Možná až z dnešního tréninku se dalo poznat, jak asi vyjedeme i na zápasy.

První zápas je na programu už v úterý, těšíte se? Vnímáte třeba nějaký rozdíl oproti minulým rokům, kdy pauza mezi koncem staré sezony a začátkem nové nebyla tak dlouhá?

Není to takový rozdíl. Samozřejmě po tom dlouhém čase chuť mám, ale ještě ani nevím, jestli budu hrát, protože je nás tady asi pět lajn a ty začátky hrají spíš mladší kluci nebo ti, co jsou tu noví, aby trenéři viděli, jak na tom jsou. Takže se spíš těším, a zároveň doufám, že se rozjede extraliga.

Je pro hráče lepší hrát Generali Česká Cup, kde o něco jde, než klasická přípravná utkání jako v minulých letech?

Člověk nechce nikdy prohrát. Akorát zkrátka někdy ta prohra tolik nebolí (smích). Takže určitě by bylo fajn, kdyby se nám dařilo a třeba v poháru zaznamenali úspěch, ale hlavní bude nezranit se a kvalitně se připravit na start extraligy, protože zatím jsme na ledě takoví nekoordinovaní.

⇒ Útočník Jan Knotek

Už v kabině řešíte i nějaké taktické věci nebo to, jakým stylem hraje náš úterní soupeř Mountfield HK?

Ne, Hradec neřešíme vůbec. Spíš jen to, co chtějí trenéři po nás v rámci naší hry, abychom už mysleli na to, jaké pokyny budeme při zápasech plnit.

Bavíte se v kabině i o celkové situaci v ČR? Jaké bude hrát před tribunami s omezeným počtem diváků?

Situaci s kluky řešíme, celkově je to… Musím říct, že mě osobně už to celkem otravuje a moc nechápu, kvůli čemu se dělá takové haló. Když bych se měl rozpovídat, tak to bude na dlouho, protože mě ta situace opravdu štve. Samozřejmě v kabině dodržujeme různá hygienická opatření, máme dezinfekce, ale… Doufám zkrátka, že diváků na stadionu bude moci být co nejvíc, protože tady i na přípravná utkání chodilo fanoušků dost, že měli v létě vždycky chuť přijít na zimák, protože je to jediná doba, kdy tu vydrží v kraťáskách.