Radim Tesařík: Vypadá to, že bych měl zůstat v Olomouci

Tomáš Schmiedt
O L O M O U C - Hanáci udrželi doma proti znojemským Orlům novoroční neporazitelnost v základní hrací době, přesto jim po střetnutí nebylo dvakrát do zpěvu. To potvrzuje i Radim Tesařík, který sobotní souboj označuje za svůj nejméně vydařený v olomouckém klubu. „Za mého působení v Olomouci to byl určitě nejhorší zápas,“ praví zklamaně zkušený bek.

Přitom Kohouti do utkání doslova vlétli, časem se ale jejich aktivita postupně vytrácela. „Začátek jsme neměli špatný, dali jsme gól, pak jsme ale inkasovali docela lacinou branku. Poté šel náš výkon dolů, Znojmo se naopak uklidnilo a hrálo tu hru, se kterou sem přijelo. Dobře zezadu a s brejky dopředu,“ zhodnocuje klání šestatřicetiletý hokejista.

⇒Radim Tesařík
Hanáci nastoupili do zápasu s kompletními čtyřmi formacemi, hráči se tak nedostávali příliš moc do hry. I to mohlo mít podle Tesaříka vliv na vývoj utkání. „Nastoupili jsme ve čtyřech pětkách, což nám příliš nesedlo, protože jsme se nedostali tolik do tempa. Znojmo, které přijelo s mladým týmem, naopak hrálo na tři pětky.“

Největším zádrhelem domácího celku ale byly určitě nevyužité šance, tradiční problém Mory. „Ve třetí třetině to potom už byla taková křeč, kdy jsme chtěli a chtěli, ale gólman jim chytal dobře. Navíc jsme se zbytečně vzdávali puků. Když proti vám nastoupí mladíci ze Znojma, tak se kotouč musí udržet na holi. Scházelo tomu klid, co jsme měli v předchozích zápasech,“ myslí si olomoucká šestadvacítka.

Celé střetnutí bylo rájem pro fauly, za které poslal hlavní rozhodčí pykat celkem 12 hráčů na trestnou lavici, z toho některé dvakrát, či dokonce třikrát. „Podle mě zápas pan rozhodčí nezvládl. Byl to asi ten nejslabší sudí, kterého jsme tady měli. Myslím si, že si nestěžuji jenom za nás, pískal mizerně i na druhou stranu. Rozhodčí byl dneska hodně špatný,“ vyjadřuje se bývalý reprezentant k výkonu hlavního arbitra.

Do sobotního klání vjel olomoucký obránce stále ještě s košíkem, připomínkou na jeho nedávné zranění. „Ze začátku mi hodně vadil, ale postupem času jsem si na něj zvykl. Budu volat doktorovi, jak dlouho ho musím ještě mít.“

Souboj se Znojmem mohl být jedním z posledních, které Tesařík v dresu Mory svedl. Jeho hostování na Hané vyprchalo, takže se čeká, co bude dál. „Nějaké nabídky mám, vypadá to ale, že bych měl zůstat asi v Olomouci s možností střídavých startů v extraligovém klubu. Během tří dnů by se to mělo vyřešit,“ prozrazuje opora Kohoutů.

S aktuálním působením u Mory je bek se zkušenostmi z KHL spokojený. „Mám rád hokej. Do Olomouce jsem přišel, abych jí pomohl. Ty zápasy, co jsem za ni odehrál, byly dobré, i já se cítil v pohodě, takže si určitě nestěžuji. Kdyby ale na druhou stranu bylo v Olomouci lepší zázemí, tak si myslím, že by to bylo úplně super,“ tvrdí závěrem Tesařík.