Reakce HC Olomouc na dotazy a štvavé články k zápasu se Spartou

Klub
O L O M O U C – HC Olomouc reaguje na vzrůstající počet dotazů a článků, které se týkají utkání 16. kola hraného 30. 10. 2022 na ledě HC Sparta Praha a které jsou v drtivé většině jednostranně negativně zaměřeny proti olomouckému klubu. Především pak zástupci některých médií, zejména pan Ondřej Kuchař z iSport.cz se svým článkem, sice získají vyjádření od obou klubů, uvedou je v článku, ale daný článek sepíší naprosto tendenčně se záměrem poškodit HC Olomouc, neboť jako jednoznačnou a danou pravdu berou vyjádření HC Sparta Praha, zatímco vyjádření HC Olomouc v tomto ohledu ignorují.

Vedení HC Sparta Praha SAMO přišlo s nabídkou přesunu utkání na 14:00 a uhrazení veškerých nákladů spojených s vlakovým výjezdem. „Zavolala mi generální manažerka Sparty, paní Snopková Haberová, zda bychom nemohli posunout začátek utkání s tím, že by nám proplatili celý vlakový výjezd, neboť mají partnerskou smlouvu s Českými drahami,“ komentuje situaci Erik Fürst, generální manažer HC Olomouc.

Olomoucký klub chtěl vyjít soupeři vstříc a nabídl nejdřívější možný čas začátku zápasu, a to ve 14:45. Dřívější termín nebyl možný z organizačních ani sportovních důvodů. V takovém případě (za předpokladu, že by utkání skončilo v normální hrací době) by fanoušci Sparty měli na přesun k fotbalovému zápasu zhruba jednu hodinu.

Rádi bychom v tomto momentě poznamenali, že i HC Olomouc se pokoušel o dvojzápas, a to s SK Sigma Olomouc. Jednalo se o docela nedávnou dobu, kdy v neděli 9. 10. přijelo na Hanou hokejové Kladno a fotbalová Slavia. Původní začátek hokejového utkání přenášeného Českou televizí byl stanoven na 17:20, fotbalového vysílaného O2 TV na 19:00. Tehdy Česká televize vyšla vstříc alespoň pětatřicetiminutovým posunem, takže hokejové utkání bylo zahájeno v 16:45. Televizní vysílatel O2 však žádnou vstřícnost neprojevil, začátek fotbalového zápasu zůstal na 19:00, a olomoučtí fanoušci měli na přesun (v souvislosti s výše uvedenými sparťanskými duely) zhruba 0 minut.

HC Olomouc se domnívá, že jádrem celého problému v obecném měřítku tedy není neschopnost domluvy hokejových klubů mezi sebou, ale naprostý nezájem O2 TV o posun začátků fotbalových zápasů. V případě hokejových utkání je totiž O2 TV mnohem vstřícnější. O to zábavněji pak vypadá situace, kdy v neděli 23. 10. 2022 lze hrát fotbalové utkání mezi SK Slavia Praha a AC Sparta Praha v 19:00, zatímco v neděli 30. 10. 2022 to nelze. Pokud by totiž 30. 10. mohl být fotbalový zápas zahájen v 19:00 a hokejový v 14:45, měli by sparťanští fanoušci spoustu času na přesun.

Je smutnou pravdou, že média se honí za pseudosenzacemi, místo aby se zajímala o výše uvedené (ne)posuny fotbalových zápasů. Kdyby totiž tato média psala nezaujatě, informovala by se a vypsala by mimo jiné i ta utkání, která HC Olomouc přeložila na žádost ostatních klubů. A mezi ně patří také právě i HC Sparta Praha.

I z tohoto důvodu jsou politováníhodná vyjádření HC Sparta Praha, v nichž nás pražský klub de facto označil za jediného viníka nepřesunutí začátku zápasu, aniž by uvedl veškeré relevantní skutečnosti. Zvláště pak, když v jiném případě HC Olomouc vyhověla žádosti pražského klubu o přesun utkání, přestože to pro náš tým bude znamenat výrazné zhuštění programu před případným play-off.