Řekli jsme si, že to musíme otočit, sdělil šťastně dvougólový Radim Kucharczyk

Daniel Trombik
Č. B U D Ě J O V I C E – I přestože se zápas na jihu Čech nevyvíjel pro Hanáky zrovna nejlépe, parádní třetí dějství v podání Kohoutů představovalo nakonec tříbodovou výhru. A když navíc o pár minut později padl rozhodující gól i v Chomutově, mohly propuknout oslavy naplno. Hlavním strůjcem výhry, který dvěma góly zavelel k obratu, je zkušený Radim Kucharczyk. „Těší mě, že jsme to ubojovali,“ radoval se Kucharczyk.

Konec dramatu. Úleva. A to nejen pro samotné hráče. Fanoušci olomouckého hokeje netrpělivě sledovali důležitý zápas na jihu Čech a s ním paralelně i dění v Chomutově. Zprávy zpočátku nevyznívaly nejlépe, Hanáci v Budvar aréně ztráceli a vše směřovalo k tomu, že rozhodující bitva proběhne až v neděli. Svěřenci trenéra Fialy však do třetí periody nastoupili velmi sebevědomě a bojovností a chutí vítězit zápas fantasticky otočili.

Když o něco později v Chomutově vystřelil postupový gól Martin Rýgl, bylo rozhodnuto. Mezi extraligovými mančafty se udrží Olomouc, k níž se nově připojí Chomutov. „Úleva to určitě je. My jsme byli v pozici, kdy jsme extraligu zachraňovali, takže na nás byl kladen o to větší tlak. Těší mě, že jsme to ubojovali!“ popisoval dojmy po zápase Radim Kucharczyk, jeden z nejzkušenějších borců olomouckého týmu, který dvěma góly nastartoval obrat Hanáků.

⇒ Útočník Radim Kucharczyk

Samotný zápas se Kohoutům zpočátku příliš nedařil. Odskakovaly jim puky, nevycházely nahrávky, utkání chyběla odhodlanost. „Ze začátku nám to svazovalo ruce. Pořád jsme hráli s tím, že musíme vyhrát za tři body, abychom extraligu zachránili, nicméně dostali jsme takový hloupý gól a prohrávali 1:0. Pak jsme měli trošku deku v šatně, ale řekli jsme si, že to musíme otočit! Začali jsme to tam prostě prát ze všech stran a nakonec jsme to otočili.“

Paralelně s duelem na jihu Čech probíhalo i klání v Chomutově. Za vyrovnaného stavu 2:2 se šlo do prodloužení, které však Severočeši po třech minutých rozhodli a poslali tak Slavii do první ligy. „Jasně, sledovali jsme to. Čekali jsme nějakých pět deset minut, pak vlastně někdo řekl, že padl gól a je to dobré a mohli jsme si konečně zařvat,“ sděloval unaveně a zároveň šťastně pětatřicetiletý útočník.

Zkušený matador v barvách Olomouce prokázal své zkušenosti hlavně v rozhodujících fázích sezóny. V posledních třech utkáních vsítil čtyři branky a stal se tak jedním z hlavních strůjců úspěchu. Sám však zůstává skromný a hodnotí tým jako celek: „Začali jsme hrát poslední tři čtyři zápasy jinak – něco jsme si řekli a hráli jako tým. Dobrým krokem bylo i to, že kouč promíchal pětky a pak jsem dával víc gólů jak já, tak ostatní pětky. Zaplať Pánbůh za to.“

⇒ ČEZ Motor České Budějovice

Dramatický průběh celé baráže tak má konečně šťastné vyvrcholení. Jak ale zpětně vnímá nejrůznější postoje a vyjádření zkušený Kucharczyk? „My jsme nějaké názory a podobně moc nesledovali. Myslím si, že jsme to neměli rozehrané zas tak špatně, úplně v koncích jsme nebyli. V posledních zápasech ale nastal zlom, něco jsme si řekli a hráli jsme podle toho všichni, jednoduše jsme zabrali.“

Hanákům zbývá odehrát poslední zápas, a to v neděli před domácími fanoušky proti Chomutovu. Barážová tabulka je již rozklíčovaná, a tak o nic nepůjde. Kohouti se ale bezesporu pokusí rozloučit vítězně! „Stoprocentně si to chceme užít. Těšíme se na fanoušky a chceme jim to vrátit, protože při nás stáli po celý rok, i když to někdy stálo za prd, jednoduše byli pořád s námi,“ vysmekl Kucharczyk na závěr poklonu olomouckým fanouškům a nepřímo je tak pozval na rozloučení s velmi napínavou a dlouhou sezónou.