Repríza čtvrtfinále je tady! Na led Mory přijede Plzeň

Jan Meichsner
O L O M O U C – Kohouti v rámci devátého extraligového kola přivítají na svém domácím ledě loňského semifinalistu z Plzně. Po třech zápasech už Hanáci chtějí naplno bodovat a zároveň tak oplatit neoblíbenému soupeři vyřazení z loňského čtvrtfinále. Zápas bude speciální pro Jana Eberleho, který po třech sezónách poprvé přijede do Olomouce jako host. Utkání startuje v pátek v 18:00!

ŘEKL PŘED ZÁPASEM: Jiří Ondrušek

Hanáci se budou proti Plzni snažit o zastavení nepříznivých výsledků, které je v poslední době i přes dobrý herní projev provázejí: „Utkání se mi nehodnotí příliš dobře, zápas jako takový nebyl špatný, bohužel se nám potvrdilo, stejně jako v minulých zápasech, že máme výpadky ve hře. I když utkání dobře rozehrajeme. Minulý zápas jsme měli zisk tří bodů ve svých rukou, prakticky jsme si to ale nepovedeným závěrem pokazili jen my sami,“ řekl směrem k minulému utkání Jiří Ondrušek v Liberci. Avšak Hanáky již čeká soupeř z Plzně: „Minulý rok byli docela suverénní v rámci ligy, byly doby, kdy jsme s nimi měli celkem problémy. Vím, že letos mají v kádru změny a nejsou podle mě tak silní jako v minulé sezóně. Samozřejmě jim ale zůstali dobří hráči na přesilovky a my tudíž musíme hrát dobře odzadu, vyvarovat se zbytečných vyloučení a oslabení. Musíme teď už urvat nějaké body, i když v hlavách máme ten zápas v Liberci,“ poznamenal produktivní obránce olomoucké Mory.

⇒ Obránce Jiří Ondrušek

Kohouti vědí, kde v minulých zápasech udělali chyby a proti Plzni se je pokusí napravit: „Když to vezmu z pohledu předchozích tří zápasů, nehráli jsme úplně špatně, ono se ale nehraje na pěknou hru nebo kdo má víc střel, ale hraje se o body. My tedy musíme i za cenu, že ten hokej nebude tak pěkný, bodovat,“uzavírá odchovanec olomouckého hokeje. S Plzní dorazí na hanácký led také Jan Eberle: „Honza se na nás určitě těší, víme o něm, že to je hodně bruslivý typ hráče, hraje nepříjemně, bude to zajímavý zápas,“ zakončil směrem k bývalému spoluhráči klíčový obránce Kohoutů.

Z KABINY SOUPEŘE: Západočeši mají formu podpořenou úspěchy z Ligy mistrů

Při vyslovení jména pátečního soupeře naskočí všem fanouškům a většině hráčů mnoho vzpomínek. Plzeňská škodovka se totiž Kohoutům postavila v zatím jediných dvou čtvrtfinálových sériích, které se na olomouckém ledě v novodobé historii odehrály. V obou dvou play-off, ve kterých Hanáci na Plzeň narazili, tedy v roce 2016 a 2018, se ale z výhry radovali indiáni. Ti dokázali čtvrtfinálové série vždy ovládnout v poměru 4:1. Trochu jednoznačné výsledky, ale nikdy neodpovídaly průběhu série. S Plzní to byly pro Kohouty v play-off vždy ty nejtěžší bitvy, které končily nejtěsnějšími možnými výsledky. V několika případech se rozhodovalo až v prodloužení, nebo na samostatné nájezdy. Fanoušci si jistě vzpomenou na letošní první čtvrtfinálové vítězství, které svou šikovností v dovednostních soutěžích zařídil Zbyněk Irgl.

Západočeský celek svou minulou pouť skrze play-off ukončil v semifinále proti brněnské Kometě, která byla nad jeho síly a později dobyla mistrovský titul (celá série skončila 4:1, pozn. redakce). Přišlo léto a stejně jako i v jiných týmech se muselo vedení Škodovky vypořádat s odchody klíčových hráčů. Celkově tým opustilo hned devět postav základní sestavy. Mimo jiných i brankář Miroslav Svoboda, který se rozhodl vyzkoušet své štěstí za mořem a ucházet se o místo v týmu Nashvillu Predators. Na jeho místo přišel ze Slavie mladičký Dominik Frodl, který se stejně jako jiní gólmani minulých let dokázal na západě Čech velmi rychle adaptovat. Plzeňští vyřešili odchody z útočných řad angažováním, pro olomoucké příznivce, známého jména. V letním přestupovém období totiž začal modro-bílý dres oblékat i Jan Eberle, který za Kohouty během svého působení nasbíral celkem 55 kanadských bodů za 19 branek a 36 asistencí.

Škodovka má ze startu soutěže působivou formu, svěřenci Ladislava Čiháka dokázali zatím urvat alespoň bod v sedmi z dosavadních osmi odehraných duelů. Jediný zápas, po kterém skončili Západočeši s nulou, se odehrál na ledě Komety. V tom škodováci zavzpomínali na loňskou semifinálovou sérii, a Brnu podlehli po výsledku 3:2. Jinak se ale Plzni daří a její aktuální herní pohodu dokreslují výsledky z Ligy mistrů. V té si Škodovka s předstihem zajistila nadstavbovou část a neprohrála ani jeden zápas z pěti. Naposledy si hráči Plzně vyšlápli na domácím ledě na Bánskou Bystrici, kterou díky své silné ofenzivě skolili 6:4.

TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ O SOUPEŘI:

Hlavní trenér:Ladislav Čiháka
Kapitán: Milan Gulaš
Hala (kapacita): Home Monitoring Aréna (7750)
Poslední utkání: Výhra 6:4 nad Bánskou Bystricí (9. října v rámci základní skupiny CHL)

SOUPISKA Plzně
ZMĚNY V KÁDRU Plzně